Zilliqa Network Altcoin İncelemesi

Zilliqa Network Altcoin İncelemesi

Yazar Yorum Yap 9 views
Zilliqa Network Altcoin İncelemesi

Zilliqa Network altcoinini inceliyoruz. ZIL blockchain ağı Ocak 2018’de blockchain ekosistemi için bir sorun haline gelen ölçeklenebilirlik ve işlem hızlarının yavaşlığı konusunda çalışmalar ve geliştirmeler yapma amacıyla ortaya çıkmıştır.

Zilliqa Coin Temel Analiz

2 milyar 300 milyon dolar piyasa değerine sahip ve maksimum arzının %54’ü dolaşımda bulunan ZIL sharded(parçalanmış) ağ yöntemini kullanarak saniyede binlerce işlemi tamamlayarak kullanıcılarına yüksek verim sunuyor ve blockchain ağının ölçeklenebilirlik sorununu çözüyor.

Ayrıca ZIL platformu üzerinde yapılan uygumalar geliştiriciler tarafından geliştirilmiş birden fazla dApp (merkeziyetsiz uygulamalar)’lere yer veriyor ve uygulama geliştiricileri destekliyor. Ekim 2020’den beri ZIL platformu stake sistemine ve yield farming (kripto paralarını kilitli tutan kullanıcılara ödül veren bir sistem)’e yer veriyor .

Zilliqa blockchain ağı üzerinde her parça ayrı birer işlemi gerçekleştirdiği ve işlemlerin kayıtlarının ek bir onaya gerek olmadan hemen gerçekleştirildiği için ağ büyüdükçe ve ağ üzerinde gerçekleşen işlem sayısı arttıkça, ağın işlemleri gerçekleştirme hızı da doğru orantılı olarak artıyor. ZIL platformu madencilik yapan kullanıcılarına düzenli bir şekilde ödemelerini yapıyor.

Zilliqa, Binance borsası üzerinde ZIL sahiplerine ve ZIL yatırımcısı olmak isteyenlere bir ZIL eklentisiyle 170 ayrı ülkeden satın alım işlemlerinin kolaylaşmasını sağlayacak bir çalışma gerçekleştirmiş. Platform, stake işlemlerini sürekli geliştirmeye devam ediyor ve yeni protokoller yayınlıyor. %5-%7 yıllık yüzde faiz oranlarıyla stake protokolünü kullanan kullanıcılarını, ZIL stake eden kullanıcılarını da çeşitli ödüller vererek desteklemeye devam ediyor.

Zil Coin Projesi Neyi Amaçlar

İlk olarak Singapur Ulusal Üniversitesi Bilgisayar bölümü akademisyenlerinden Prateek Saxena tarafından tasarlanan ve sharding teknolojisinin blockchain işlemlerini nasıl hızlandıracağı hakkında bir makale hazırlayan öğrencileriyle geliştirilen Zilliqa, finansal hizmetler, reklamcılık, oyun, eğlence ve ödeme endüstrileri gibi sektörlerde büyük kurumsal şirketlerle çalışmayı ve Vısa ile Mastercard gibi sık kullanılan ödeme merkezlerine rakip olmayı hedefliyor.

Ayrıca platform ‘’Tartışmasız, dünyanın boks şampiyonu’’ sloganıyla Amerikalı profesyonel boksör Terence Crawford’ın ZIL platformuyla birlikte NFT dünyasına girişini kutluyor ve Terence’ın NFT’leştirilmiş ürünlerini müzayede yoluyla satışa çıkarıyor ve kendi NFT marketini oluşturuyor. ZIL platformu bardak, tişört , sweatshirt gibi 400’den fazla üründen oluşan kripto koleksiyonunu sadece ZIL ile ödeme yapılabilecek bir şekilde sitesinden satışa sunuyor. Zil coin projesi, ne amaçladığını açıkça ortaya sunarak hedeflerine ilerleyen bir kripto para birimidir.

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi İçermez.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız