Yükselen Coin Nereden Alınır

Yükselen Coin Nereden Alınır

Yazar Yorum Yap 1 views
Yükselen Coin Nereden Alınır

Türk kripto camiasının, en çok merak edilen ”Buradan alınır mı?” sorusunun cevabını  en doğru şekilde aktarmaya çalışacağız. Aynı zamanda yükselen coin nereden alınır sorularına da en doğru şekilde cevap bulmaya çalışacağız.

Yükselen Coin Nereden Alınır

Bir coinin, bir paranın ya da hisse senedinin, yükseleceğine dair emarelerden en önemlisi o paritenin ”trend”iyle alakalıdır. Parite yükseliş trendinde mi, konsolide bir yapıda mı , yoksa düşüş trendinde mi ? Marketin yüksek tepeler ve yüksek dipler yaparak ilerlemesi, fiyatın trendinin artarak devam ettiği anlamına gelir.

Market yükseliş yönlü hareketini yapıp akabinde doygunluğa ulaştığında, yeni alıcılar bulmak için düzeltmeye ihtiyaç duyar. Düzeltmeyi verebileceği yapılar; eski tepesi, optimal alım bölgesi ve sipariş bloklarıdır.

Trende Göre Alım Yapmak

Şimdi gelelim, yükselen coin nereden alınır sorusunun cevabına. Fiyat yukarı yönlü ilk High’ını (tepesini) bulduktan sonra bir önceki swing (salınım) yapıya yönelerek retracement (düzeltme) veriyor. Alıcılar o bölgede fiyatın daha çok yükseleceğine inanarak alımlarını yapıyor.

Ekteki grafikte paritenin son yükseliş yaptığı tepesinden, son düşük dip yaptığı bölgeye bir fibonacci çektiğimizde, fiyatın göreceli optimal alım bölgesine düzeltmesini gözlemliyoruz

Bu düzeltme trene atlamak için en uygun yer gibi görünse de, benim gibi biraz daha güvenli trade etmek isteyen, fazladan onay almaya ihtiyaç duyan alıcılar, optimal alım bölgesi sonrası bir market kırılımı görmek ister. Böylece ekstra bir onay ile daha güvenli şekilde trende dahil olabilirler.

Gelin birde, trend dönüşünü ele alalım. Amansız düşen bir paritenin son tepesini(High) kırdıktan sonra verdiği ilk pullback’te (geri çekilme) alıcıların fiyata yeni bir yüksek tepe(HH) yaptırıyor. Ardından ikinci bir alım fırsatı vererek yeni yüksek tepe(HH) yaptırmasıyla sonuçlanıyor. Dipnot: Hiçbir formasyonun veya yapının %100 çalışma garantisi olmadığı gibi, bu yapılarda alım satım işlemleri gerçekleştirildiğinde, yanılma payı her zaman vardır. Bu yüzden stop loss kullanırız ve kaybı minimum seviyelere indirmiş oluruz.

Bizi Takip Edin

« Önceki konu

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız