Yükselecek Coin Nasıl Bulunur?

Yükselecek Coin Nasıl Bulunur?

Yazar Yorum Yap 28 views
Yükselecek Coin Nasıl Bulunur?

Bitcoin yatırımcılarının sıklıkla tercih ettiği diğer yatırım araçları da altcoin’lerdir. Altcoin’ler genellikle Bitcoin ya da Ethereum tabanlı olan ve farklı şirketler ya da topluluklar tarafından oluşturulan coin’lerdir. Kripto para yatırımcılarının büyük bir kısmının kısa ya da orta vadede altcoin’lerden çok fazla kazanç sağladığı ya da kayıp yaşadığı görülmektedir. Peki yükselecek coin nasıl bulunur? Bu konuda nelere dikkat etmek gerekir? Doğru yatırım yapabilmek için yapmanız gerekenleri açıklayalım;

Yükselecek Coin Bulmak için Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir altcoin’e ya da herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunun yükselip yükselmeyeceğini tahmin edebilen yatırımcılar vardır. Bu piyasalara yatırım yapmak isteyen kişiler de bu tahminlerin nasıl yapıldığını, hangi coin’e yatırım yapılması gerektiğinin nasıl tespit edileceğini bilmek ister. En iyi yatırımı yapabileceğiniz coin seçiminde sizlere rehber olabilecek tavsiyeleri açıklayalım;

Yükselecek Coin Seçiminde Teknik Analizini Doğru Yapın

Teknik analiz, piyasaların ya da coin’lerin grafiklerinin, hacminin, piyasaya ne zaman ve nasıl giriş yaptığının, kim tarafından üretildiğinin analizlerinin yapılmasıdır. Teknik analizi doğru şekilde yapabilmeniz için hem mevcut piyasa koşullarını iyi takip etmeli hem de coin’lerin grafiklerini iyi okuyabilmelisiniz. Yükselecek coin tespitinde kullanılan analiz yöntemlerini şöyle açıklayalım;

  • İlk olarak coin’lerin destek ve direnç seviyelerini belirlemeniz gerekir.
  • Grafik okuma yöntemlerinden olan çeşitli formasyonları öğrenmeniz gerekir. Bu formasyonlar, coin’lerin piyasadaki fiyat hareketlerinin tespit edilmesinde, okunmasında ve yorumlanmasında oldukça etkilidir.
  • Grafikleri okurken hareketli ortalama değerlerine bakılması gerekir. Hareketli ortalama “MA” olarak adlandırılır. Piyasalardaki coin’lerin 50 ve 200 günlük hareketli ortalamaları, bu coin’lerin yükselip düşeceği hakkında fikir sahibi edinilmesini sağlayabilir. Bu şekilde kullanılan verilere indikatör adı verilir ve piyasada çok sayıda indikatör bulunur. Yükselecek coin tespiti yaparken, indikatörlerin de nasıl ve ne şekilde kullanıldığının öğrenilmesi gerekir.
  • Coin fiyatlarının arz ve talep dengesi de oldukça önemlidir. Talebi çok fazla olan ancak arzı değişmeyen bir coin’in fiyatı yükselme eğilimine girecektir. Bu nedenle coin takibinin çok iyi yapılması ve alınıp satılma eğilimlerinin çok iyi izlenmesi gerekir.

Yükselecek Coin Seçiminde Piyasa Hacmi Önemlidir

Kripto paranın düşeceği ya da yükseleceği tahmininde bulunmak için en önemli etkenlerden biri, bu paraların piyasadaki hacmidir. Piyasadaki hacme bakıldığında, bir kripto paranın ne yönde hareket edeceği tahmin edilebilir. Örneğin; coin hacmi ile birlikte fiyatı da düşüyorsa, burada grafik tersine dönebilir ve fiyat yükselişe geçebilir ancak, fiyatlar yükselişteyken coin hacmi düşüyorsa, fiyatların daha düşük tekliflere doğru ilerlediği anlamına gelir ve ayı piyasasına hitap eden bir durumun var olduğu söylenebilir. Bunun sonucunda coin değerinin düşeceği anlaşılabilir.

Coin’lerin piyasadaki hacmi, bu paraların son 24 saat içinde piyasada bulduğu miktarı belirtir. Yani bir piyasaya baktığınızda seçtiğiniz coin’in 24 saatteki hacmini görebilirsiniz. Bu da sizi hacmi düşük olan ya da hacmi olmayan coin’lere yatırım yapmayı çok iyi düşünmeye yönlendirebilir.

Yükselen Coin Seçiminde Kripto Para Piyasası Seçimi

Bir coin için yatırım yapmak istediğinizde, yatırım yapacağınız piyasanın seçiminde de dikkatli olmanız gerekir. İşlem yapacağınız piyasada coin hacminin fazla olması, piyasanın güvenilir olması, piyasada çok fazla yatırımcının bulunması ve günlük işlem yapan yatırımcı sayısının bu piyasada fazla olması, yükselecek coin seçiminde doğru analiz yapılabilmesini sağlar. Özellikle grafik okurken bu özellikleri barındıran piyasaların tercih edilmesi ile doğru analiz yapılabilir. Bu da yükselecek coin seçiminde doğru tercihe, bir adım daha yaklaşılmasını sağlar.

Not: Bu makalede anlatılanlar yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca bilgi amaçlı olarak aktarılmıştır.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan