Theta Temel Analiz Theta Geleceği

Theta Temel Analiz Theta Geleceği

Yazar Yorum Yap 12 views
Theta Temel Analiz Theta Geleceği

Bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce temel ve teknik analizini, araştırmanızı yapmış olmanız sizin faydanıza olacaktır. Sizler için bugün Theta tokeni inceliyoruz. Theta tokenin temel analizini yaparak geleceğe ne gibi vaatleri olduğunu görmüş olacağız.

Theta Token Nedir Temal Analiz

Theta platformu tüm dünyada trend olan video yayıncılık sektörünün birden fazla sorunun çözmek için kurulmuş. Theta Labs merkeziyetsiz bir video yayın platformu oluşturmuş. Theta Labs’ın bu projesi merkeziyetsiz uygulamalar(dApp) arasında ilk video yayın uygulaması olarak biliniyor.

Ayrıca Theta blockchain ağı Etherum ağındaki yüksek işlem ücretlerine de değinerek bu konuya düşük işlem ücretleriyle çözüm üretiyor. Birçok içerik üreticisi için açık kaynak ve merkeziyetsiz bir video yayın platformu olan Theta 12 milyar dolar piyasa değerine sahip ve maksimum arzının %100’ü dolaşımda bulunuyor.

Theta blockchain ağı kullanıcılarına ağ üzerinde kendi dApplerini geliştirme imkanını da sunuyor. Platform PoS tabanlı bir blockchain ekosistemi üzerinde olduğu için diğer PoS tabanlı ağlar gibi platformun yönetiminde Theta token sahipleri de söz sahibi olabiliyor ve bu sayede ağın güvenliği kullanıcıların kendileri tarafından da sağlanıyor.

Theta ağı yüksek işlem hacimlerinin güvenliğini sağlayabilmek ayrı bir BFT güvenlik algoritması kullanıyor. Theta ağı üç konuda video yayın dünyası için öne çıkıyor. İçerik üreticilerinin izleyenleri için daha kaliteli bir platform ve yayın hizmetini sağlıyorlar. İçerik üreticilerinin ürettiği videolardan elde ettiği kazançların artmasını ve video paylaşım platformlarının daha düşük maliyetle altyapı oluşturmasını sağlar. 

Theta Token Geleceği

Platformun Theta coin haricinde TFuel adında Theta blockchain ekosistemine güç veren ve ağdaki akıllı sözleşmeler arası bağlantı kuran bir tokene daha sahip. Ağ üzerindeki görevleri tamamlayan, görüntülenme alan veya içerik paylaşan kullanıcılar ödüllerini TFuel olarak alıyorlar. Platformun Theta.tv adlı sitesi merkeziyetsiz açık kaynak video platformunun resmi sitesi.

Yayıncılar burada yayınlarını, ürettiği içerikleri yayınlayabiliyorlar ayrıca ağın yatırımcısı insanlar da platformun bu konuda nasıl çalıştığını görme imkanına sahip olabiliyorlar. Ayrıca platformun bu uygulaması platformun Samsung’la yaptığı işbirliği doğrultusunda tüm yeni Samsung Galayx S20 telefonlarına önceden yüklenmiş olarak geliyor. 

Donanım cüzdanları olarak bilinen Trezor ve Ledger için de bir uygulama çıkaracak olan Theta, yapay zeka, makinelerin öğrenimi gibi büyük işlere çözüm olan teknolojileri de sistemine dahil etmek için çalışmalara başlayacak. Ayrıca platform tamamen merkeziyetsiz bir yayın uygulaması ve beta bir depolama sistemi yayınlamayı da 2021’in ilerleyen dönemleri için planlıyor. Video yayın dünyası çağımız için vazgeçilmezlerden biri olduğu bu dönemde, Theta bu alanda çok fazla ilerleme kaydetmiş görünüyor. Aktif ekibiyle ve sürekli devam eden çalışmaları ve işbirlikleriyle Theta birçok yatırımcının dikkatini çekmeye devam edecek gibi görünüyor. 

Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi İçermez

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız