The Paralel Metaverse Nedir Geleceği ve Yorumları

The Paralel Metaverse Nedir Geleceği ve Yorumları

Yazar Yorum Yap 7 views
The Paralel Metaverse Nedir Geleceği ve Yorumları

Paralel: Yalnızca bir NFT Oyunu değil, aynı zamanda sonsuz bir Metaverse evrenidir. Son zamanlarda sıkça duyduğumuz metaverse nedir, the paralel’in metaverse ile ilişkisi ve geleceği hakkındaki analizleri inceleyeceğiz.

Metaverse Nedir

  1. Metaverse: İdealden gerçekçiye

Metaverse, “meta” (aşkın) ve “verse” (evrenin kısaltması) olmak üzere iki kelimenin birleşimidir. Metaverse, dijital evren olarak anlaşılabilir. Bu, insanların gerçek bir toplum gibi birbirleriyle bağlantı kurabilmeleri ve etkileşime girebilmeleri için gerçek dünyayı simüle eden teknolojinin desteğiyle inşa edilmiş bir sanal gerçeklik alanıdır.

Metaverse” terimi ilk olarak Neal Stephenson tarafından 1992 bilim kurgu romanı Snow Crash’de kullanıldı. Daha sonra, 2011’de Metaverse, Ernest Klein’ın “Birinci Oyuncuya Hazır” romanında “Vaha” olarak yeniden tasarlandı. Bu eserlerde Metaverse, insanların sosyal normları ve değer sistemlerini yeniden yazabilecekleri ve kültürel ve ekonomik kısıtlamalardan kurtulabilecekleri yeni bir dünya olarak tanımlanıyor. Romanda Metaverse, insanların sert gerçeklik dünyasından kaçmaları için sanal bir cennete gönderme yapar.

Günümüzde Metaverse sadece hayal gücünde değil, teknolojinin hızla gelişmesiyle gerçeğe dönüşüyor. Metaverse trendine katılan çok sayıda büyük şirket, hatta Facebook’u Meta’ya değiştirme duyurusu ile Facebook tarafından kanıtlanmıştır. Kripto endüstrisinde Metaverse artık nihai bir hedef haline geliyor. Ancak şu anda yalnızca The Parallel, Metaverse hedefini yol haritasına açıkça koyabilir ve daha ilk aşamalarda yapıcı faaliyetlerde bulunabilir.

2. The Paralel İçinde Metaverse

The Paralel, Blockchain ve Oyun insanlarındaki yetenek, beceri, yaratıcılık, yenilik ve deneyimle bir araya getirilen potansiyel ekip üyelerinden ve danışmanlardan büyük bir avantaj sağlar, inşa ettiğimiz şey sadece bir NFT oyunu değil, sonsuzluk metaverse’sidir.

Hiçbir hükümet veya diğer düzenleyici gözetim özelliği olmayan metaverse, blok zinciri teknolojisi, Parallel’deki işlemlerin ve kimliklerin güvenli ve halka açık olmasını sağlayacaktır. Parallel’de insanlar arasında dilsel veya coğrafi sınırlar yoktur.

Ayrıca, NFT’ler, Paralel’deki kullanıcıların, tıpkı gerçek dünyadaki gibi benzersiz ve özel ürünlere sahip olmalarını sağlayacak ve kripto para birimleri, Metaverse ekonomisinin nasıl şekilleneceğine dair bir yol haritası sağlayacaktır.

Yakın gelecekte The Parallel, kullanıcıların arazi alıp satabilecekleri ve kumarhaneler, eğlence parkları ve kulüpler gibi altyapılar inşa edebilecekleri sanal bir dünya da geliştiriyor. Hatta sanal dünya konferans alanları ve bunları aynı anda paraya dönüştürün. Konferans odaları kiralamak, bir partiye ev sahipliği yapmak veya acentelere ödeme yapmak ve hatta işe gelmek için The Parallel’deki kripto para birimlerini kullanabilirsiniz.

Paralel, Metaverse’in aşağıdakileri içeren özelliklerine dayalı olarak oluşturulmuştur:

  • Sürdürülebilirlik: İçlerindeki hizmetleri veya ekosistemleri sürdürme ve sürekli iyileştirme yeteneği.
  • Daldırma: Paralel’de gerçekliğe kıyasla deneyimleme sırasındaki gerçekçilik seviyesi maksimum olacak şekilde tasarlanmıştır.
  • Açıklık: Paralel, katılımcıların istedikleri zaman bağlantı kurmasına veya bağlantısını kesmesine olanak tanır. Aynı zamanda yaratıcılığın sınırsız olmasını sağlayan açık bir alandır.
  • Ekonomik Sistem: Gerçeğe paralel bir ekonomik sistem. Paralel’de katılımcılar varlıklarını gerçek dünya ile oyun içi ekosistem arasında kolayca taşıyabilir ve varlıkları biriktirmek ve artırmak için oyun içindeki çığır açan yeniliklere güvenebilirler.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu