Tether USDT Coin Nedir?

Tether USDT Coin Nedir?

Yazar Yorum Yap 8 views
Tether USDT Coin Nedir?

Tether USDT Coin nedir sorusu yatırımcılar tarafından sıklıkla araştırılan ve ilgi çeken bir konudur. Tether USDT Coin ERC-20 protokolüne bağlı blockchain üzerinden işlem yapan ve ABD Doları’nın sanal hali olan bir kripto para birimidir. Değer olarak her zaman 1 Amerikan Doları ile eşit değer görmekte olan bu kripto para birimi Tether Limited Şirketi tarafından 2015 yılında piyasaya sürülmüştür.

Stabil bir kripto para olma özelliği taşıyan bu kripto para ile blok zincir sistemleri referans edilebilir. Ortaya atılan iddialara göre Tether Limited Şirketi’nin piyasada bulunan her bir kripto para birimine karşılık kasasında 1 Amerikan Doları olduğu iddia edilmektedir.

ABD Doları ile denk bir değer amaçlanarak piyasaya sürülen bu kripto para biriminin amacı kripto paralarda istikrarı sağlamaktır. Bu yüzden de bu kripto paranın değeri Amerikan Doları’nın dünya piyasasındaki değerine direkt olarak bağlıdır.

İlk etapta Bitcoin ağındaki Omni Layer protokolünü kullanıyor olsa da bu kripto para birimi artık Ethereum üzerinde ERC-20 olarak da bulunuyor.

Kripto para pazarındaki dalgalanmalara karşı önlem olarak tutulan bu kripto para ile pazar stabilitesi sağlanmış oluyor.

Tether USDT Coin Yorum

Tether USDT Coin yorum konusu sıkça araştırılan bir konudur. Durumu ve grafikleri incelendiği zaman Tether USDT Coin son derece sakin bir kripto para birimi olarak dikkat çekiyor. Dolar bazlı sabit bir kuru takip eden bu kripto para biriminin fiyat değişimini etkileyen faktörlerin sayısı oldukça az miktardadır. Bu yüzden de Dolar kurundaki iniş ve çıkışlar baz alınarak bu kripto para hakkında yorum yapılıyor.

Bu kripto para ile ilgili en büyük kaygı ise rezerv sıkıntısı yaşanması kaygısı. Talebe bağlı olarak yüksek adetlerde üretilen bu kripto paranın ocak ayı verileri 850 milyon dolar civarında. Eğer piyasa durumu göz önüne alınarak üretim seyri şekillendirilmez ise, yaşanan kaygıların haklı olma ihtimali oldukça söz konusu.

Tether USDT Coin Geleceği

Tether USDT Coin geleceği hala belirsizliğini koruyan konulardan biridir. İlgili kripto para biriminin Bitcoin fiyatının düşmemesi için ortaya çıkarıldığını savunan bir iddia ile verdiği güven oldukça alt seviyelere indi. Geleceği hakkında yapılan yorumların hiçbirinin de güvenilir olmaması sebebi ile genel olarak bir bilinmezlik hakim denilebilir.

Fakat yetkili kişilerin yaptığı kripto paralarını destekleyecek kadar dolarının olmadığı suçlamaları asılsız yönündeki açıklama ile bir nebze de olsa yatırımcılarını rahatlatmıştır.

Tether USDT Coin Avantajları Nelerdir?

Tether USDT Coin avantajları kısaca şunlardır:

  • Fiyatı sabittir ve karşılığında şirketin kasasında dolar cinsinden fiziki para vardır.
  • Reel para biriminin düşük masraflar ile transfer edilebilmesi
  • Kripto para borsasında dolar cinsinden işlem yapabilmesi

Tether USDT Coin Nasıl Satın Alınır?

Tether USDT Coin almak için ilgili para borsaları kullanılabilir. Tether USDT Coin satın almak için herhangi bir işlem ya da teknik bilgiye ihtiyaç yoktur.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan