Stake Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stake Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yazar Yorum Yap 4 views
Stake Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Stake yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler düşünüyorsanız, tabii ki stake etmenin birinci amacı elde edilen pasif gelirdir. Stake etmenin ödülü birçok faktöre bağlıdır. En önemlisi ağın protokolüdür.

Elde Edilen Hasılatlar 

Protokol ve fiyata ek olarak, farklı borsalar ve platformlar, stake söz konusu olduğunda sundukları yüzde açısından farklılık gösterebilir, bu nedenle kendi araştırmanızı yapmak, getirilerinizi nasıl en üst düzeye çıkarabileceğinizi görmek için önemlidir.

Ayrıca, coinin kendisi çok fazla değer kaybederken, sadece stake ödülleri için yatırım yapmak istemezsiniz. Ağ ve coin üzerinde bazı durumların tespitini yapmak önemlidir. Ayrıca gerçek getirileri görmek için önemli miktarda token/coin tutmanız gerekir.

Likidite

Kripto para birimleri, bireysel yatırımcılar için sadece birkaç yıldır mevcut olan, hala çok yeni bir yatırım türüdür. Her gün piyasaya sürülen artan sayıda yeni para birimi var. Yatırım yaptığınız coinin likit olması ve kolayca alınıp satılabilmesi önemlidir.

En son isteyeceğiniz şey, yatırımınızın likit olmaması ve yüksek volatil olması ve gerektiğinde nakde çevrilememesidir.

Bunu özellikle daha az bilinen altcoinlere para koyarken aklınızda bulundurun. Daha düşük likiditenin de volatilite üzerinde etkisi olacaktır, bu nedenle coinlerinizin değerinde büyük dalgalanmalar görebilirsiniz ve bu da herhangi bir stake ödülünün geçersiz olmasına neden olabilir.

Kolaylaştırmak

Kripto dünyasında her gün ortaya çıkan yeni protokoller ve projeler var. Daha belirsiz coinlerden bazılarını stake etmek için altyapıyı kurmak ve cüzdanınızı ve bilgisayarınızı bağlamak için bir miktar teknik uzmanlık gerekir.

Bununla birlikte, daha iyi bilinen kripto paralar, dünya çapında milyonlarca insanın her gün kripto alıp sattığı Coinbase ve Binance gibi dünyaca ünlü borsalarda stake edilebilir.

Bu borsalar, konu kripto alıp satmaya geldiğinde tüm altyapı ve teknik yönlerle ilgilenir ve onu kullanıcı dostu bir kullanıcı arayüzünde paketler. Tabii ki bu kullanım kolaylığı beraberinde ciddi ücretler de getiriyor.

Ücretler

Stake yaparken dikkate alınması gereken önemli bir faktör, getirilerinizi yok edecek bir borsa veya cüzdan tarafından alınan ücrettir.

Öncelikle, herhangi bir kripto para satın alır almaz tahsil edilen ücretleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Çoğu borsanın bir alış ücretinin yanı sıra bir spread ücreti vardır. Banka kartı ücretleri gibi ödeme ve para çekme yöntemleriyle bağlantılı ücretleri de dikkate almanız gerekir.

En önemlisi, alınan staking ücretine bakmalısınız. Tipik olarak, nasıl çalışır, coinlerinizi birlikte tuttuğunuz borsa, stake ödülünü size komisyon eksi olarak dağıtır; bu, Coinbase gibi yüksek seviyeli borsalarda %25’e kadar çıkabilir!

Bizi Takip Edin

Sonraki konu »

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız