Shiba Coin Projesi Nedir?

Shiba Coin Projesi Nedir?

Yazar Yorum Yap 24 views
Shiba Coin Projesi Nedir?

Shiba Coin kripto para projesi, yerli kripto para yatırımcılarının da yakından takip ettiği bir altcoindir. Dogecoin isimli kripto paranın son dönemde büyük ilgi görmesi ve benimsenmesinin ardından ondan esinlenerek Shiba Coin piyasaya sürülmüştür. Tamamen şaka amaçlı piyasada yer alan Shiba Coin, köpek temalı altcoin projeleri arasında giderek popülerlik kazanmaktadır. Geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşan SHIB coin, her geçen gün yeni yatırımcılar tarafından tercih edilmesiyle öne çıkmaktadır.

Shiba Coin Nedir?

SHIB coin projesi, Dogecoin gibi köpek temalı utility tokenlerden biridir. Tamamen şaka amaçlı olarak kripto para destekçileri tarafından çıkarılan bu kripto para biriminin özel bir projesi yoktur. Diğer popüler kripto para birimleri gibi bir problem çözmeyen ve sağlam altyapısı bulunmayan Shiba Coin, şaka amaçlı piyasada yer alır. Bu nedenle Dogecoin gibi popülerlik kazanarak kripto para topluluğunun değer verdiği bir altcoin projesi olmasıyla bilinir.

Shiba Coin Güvenilir Mi?

Shiba Coin güvenilirliği konusunda bazı kripto para yatırımcıları tarafından tercih edilirken bazılarına ise güven vermemektedir. Şaka amaçlı piyasaya sürülmesi ve blok zinciri dünyasında herhangi bir sorunu çözmemesi sebebiyle güvenilir altyapıya sahip olduğu söylenemez. Shiba Coin fiyatı tamamen piyasa manipülasyonu ve bu kripto paraya olan ilgi sebebiyle artar. Dolayısıyla Shiba Coin yatırımı yaparken ani fiyat yükselişleri kadar çakılmalara da hazırlıklı olması gerekir.

Shiba Coin Fiyatı Yükselir Mi?

Shiba Coin fiyatının yükselişi, kripto para piyasasındaki genel hareketlere bağlı olmakla birlikte aynı zamanda projenin destek görmesine bağlıdır. Kendisine “Doge Father” lakabı takan Tesla CEO’su Elon Musk’ın desteklediği köpek temalı kripto para birimlerinden bir diğeri Shiba Coindir. Bu yüzden pek çok yatırımcı ünlü milyarderin desteği sayesinde Shiba Coin fiyatının yükselmeye devam edeceğini düşünmektedir.

Elon Musk ve Shiba Coin

Elon Musk ve Shiba Coin desteği, altcoin yatırımcıları için çok önemlidir. Açık bir şekilde bu kripto para birimini desteklediğini söyleyen Elon Musk, zaman zaman tweetler atarak pump yapmaktadır. Bu pump dönemlerinde Shiba Coin yatırımı olan altcoin topluluğu ciddi oranda kazançlar elde edebilir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız