SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Erteledi

SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Erteledi

Yazar Yorum Yap 1 views
SEC, Bitcoin ETF Başvurularını Erteledi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), WisdomTree Investments (WETF) ve One River Asset Management’ın spot Bitcoin ETF başvuru kararını erteledi.

One River’ın teklifiyle ilgili karar 3 Nisan’a, WisdomTree ’nin teklifi ise 15 Mayıs’a ertelendi.

SEC erteleme sebebini “değerlendirmek için daha fazla süre gerektiği” yönünde açıkladı. SEC, her başvuruda, önerilen kural değişikliğini ve alınan yorumları değerlendirmek için yeterli zamana sahip olması için önerilen kural değişikliğine ilişkin eyleme geçilmesini istedi.

SEC, konu spot tabanlı bir Bitcoin borsasında işlem gören fonu onaylamaya geldiğinde bunları reddetmeye ve ertelemeye devam ediyor.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ekim ayında ilk vadeli işlem tabanlı Bitcoin ETF’ye yeşil ışık yakmış ve onaylamıştı. Ancak Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu şimdiye kadar, spot tabanlı bir ETF’yi başlatmak için her teklifi reddetti. NYDIG, SkyBridge Capital, GlobalX, Fidelity gibi büyük kurumsalların başvurularının tümü reddedildi.

SEC, daha önce vadeli işlemlere dayalı ETF’lere onay vermiş olsa da, Bitcoin’in değerini doğrudan takip eden bir ETF’i onaylamakta tereddüt etmeyi sürdürüyor.

2.5 milyar dolarlık varlık yöneticisi One River, yatırım danışmanlarına kripto hesapları sunmak için Coinbase ile ortaklık kurmuştu.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız