Paxos Standard (PAX) Nedir, Nereden Alınır?

Paxos Standard (PAX) Nedir, Nereden Alınır?

Yazar Yorum Yap 1 views
Paxos Standard (PAX) Nedir, Nereden Alınır?

Paxos Standard Token (PAX), Paxos Trust Company tarafından yönetilen bir sabit paradır. PAX, çoğu kripto varlığı gibi oldukça değişken olmak yerine fiyatını sabit ve tutarlı tutmak için doğrudan ABD dolarına bağlıdır.

Paxos Standard Token (PAX), %100 ABD doları ile desteklenen bir ERC20 tokenidir. İşlem yapılan her bir PAX için, Paxos banka hesaplarında en az bir ABD doları olmalıdır. ABD Doları ya da diğer sabit paralar gibi, PAX‘da ABD dolarının uzun süredir devam eden istikrarını ve güvenilirliğini dijital para biriminin avantajlarıyla birleştirmeyi amaçlamaktadır. Yani, internet üzerinden gezegendeki herhangi bir kişiye, anında, herhangi bir zamanda ve neredeyse sıfır maliyetle aktarılabilmesi.

Ethereum protokolünde oluşturulan diğer ERC20 jetonları gibi PAX, akıllı sözleşmelerde programlanabilir para olarak kullanılabilir. Ve farklı dapp’lerle etkileşimde bulunmak için kullanılabilir.

Paxos’u kim icat etti?

PAX, merkezi New York’ta olan, ancak Londra ve Singapur’da ofisleri bulunan Paxos Trust Company tarafından oluşturuldu. Bunlar New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYSDFS) tarafından onaylanır ve düzenlenir. Paxos’un kurucu ortağı ve şu anki CEO’su Charles Cascarilla‘dır.

Kısa bir tarihçe

  • 2012 – Singapur’da itBit borsasının lansmanı ile Paxos kuruldu.
  • 2015 – Paxos, NYSDFS tarafından kripto ürünleri ve hizmetleri sunmak için onaylanan ilk şirket olan bir güven belgesi aldı.
  • 2018 – Paxos Standard Token (PAX), ABD doları destekli bir stablecoin olarak piyasaya sürüldü.

Paxos’u bu kadar özel yapan ne?

Paxos, en saygın finans otoritelerinden bazılarıyla çalışarak yüksek standartta düzenleyici uyumluluk taahhüt eder. Ayrıca, PAX jetonunun gerçekten de %100 ABD doları rezervleri tarafından desteklendiğini bağımsız olarak doğrulayan en iyi firmalar tarafından düzenli olarak denetlenirler. Denetim süreçlerinin şeffaflığı, Paxos’un rezervlerindeki toplam ABD dolarını göstermek için her ay güncellenen web sitelerinde görülebilir. ABD dolarının tamamını ABD bankalarında bulunduran Paxos rezervleri de FDIC sigortası ile korunmaktadır.

Paxos, PAX’ı nasıl üretiyor?

PAX, yalnızca Paxos sistemine yeni ABD doları girdiğinde oluşturulabilir. Bir kişi Paxos’a bir ABD doları gönderdiğinde yeni bir PAX basılır. Ve sonunda Paxos tarafından düzenlenen bir banka hesabına gider. Bu kişi dolarını geri istediğinde, onu bir PAX ile değiştirmeleri gerekir ve bu PAX daha sonra toplam arzdan çıkarılır. Bu çok basit sistem, dolaşımdaki her bir PAX için her zaman bir ABD doları olacağı anlamına gelir. Hiçbir PAX önceden basılmamış veya satın alınmadan önce oluşturulmamıştır. Bu nedenle toplam PAX arzı tamamen token talebine dayalıdır.

PAX ile neler yapabilirsiniz?

PAX, diğer kripto varlıkları arasında ödemeler, transferler ve ticaret için kullanılabilir. Stablecoin olduğu için, esas olarak borsalarda istikrarlı bir değer deposu olarak kullanılır; bu, kripto tüccarlarının kripto portföylerindeki oynaklığı azaltmak için ticaret yapacakları ve PAX üzerinde tutacakları anlamına gelir.

Paxos Standard Token Nasıl ve Nereden Alınır?

Paxos Standard Token’i kripto para borsalarından satın alabilir ve satabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu