Palkadot Parachain Slot Nedir

Palkadot Parachain Slot Nedir

Yazar Yorum Yap 1 views
Palkadot Parachain Slot Nedir

Palkadot parachain slot açık arttırmaları nedir diye düşünüyorsanız, uygulamalarını hayata geçirmek isteyen ekiplerin öncelikle Kusama Network daha sonra da Polkadot üzerinde gerçekleşecek açık artırmaları kazanarak Parachain slot’u elde etmeleri gerekiyor.

Takımların slot elde etmesi için iki yöntem bulunuyor:

Ekipler projelerinin gelişim planlarına göre açık artırmada elde ettikleri slotları maksimum 2 sene kullanabilirler. Bu sürenin sonunda ise toplanan KSM miktarı açık artırmaya destek olan topluluğa geri verilir.

Crowdloan Modeli Nedir

Crowdloan Özellikleri

Açık Artırmalar Nasıl Gerçekleşecek

Parachain açık artırmalarının ne zaman biteceği ise tamamen rasgele bir şekilde belirleniyor. Bu nedenle Parachain slotuna aday ekiplerin açık artırmaya ellerindeki maksimum miktar ile katılmaları gerekiyor. Aşağıdaki örnekte, rasgele tamamlanan açık artırma sürecinde Parachain A takımının slot hakkını kazandığını görebiliyoruz.

Kusama ve Polkadot ağlarındaki Parachain açık artırmalarının birbirini takip eden 2 haftalık periyotlarla 100+ Parachain’e ulaşılana dek devam edecek. Bu kuralların gelecekte zincir içi yönetişimde değiştirilmesi de ihtimaller dahilinde.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız