Oyun Oynayarak Kripto Para Kazanmak

Oyun Oynayarak Kripto Para Kazanmak

Yazar Yorum Yap 4 views
Oyun Oynayarak Kripto Para Kazanmak

Oyun oynayarak kripto para kazanmak mümkün mü diye düşünüyorsanız, evet mümkündür. Play to earn denilen modelde oyun oynayarak kripto para kazanmak mümkündür.

Play to Earn Nedir

Play to earn; oyna kazan mantığına dayanan blockchain tabanlı oyun modelidir.  Bitcoin’in üstel fiyat artışından sonra, blok zinciri oyunları şifreli dünyanın sıcak bir alt alanı haline geliyor. Basitçe söylemek gerekirse, blockchain oyunlarının şifrelenmiş varlıkları finansal özelliklere sahiptir. Çünkü kazan-kazan modeli, varlıkların mülkiyeti ve eğlence, bu Oyna-kazan oyunlarını genç nesil için daha çekici kılıyor. Ama herkes bilir ki dünyada bedava öğle yemeği yoktur. Her blok zinciri oyununun, oyuna girmek için temelde gerçek para olan belirli bir gereksinimi vardır.

Axie gibi, oyunu oynamak istiyorsanız oyuna başlamak için 3 elfiniz olmalı ve elfler için gerçek paraya ihtiyacınız var. Elfler, oyunda ödülleri almak gibi çeşitli görevleri tamamlayacak olan oyunda NFT olarak da adlandırılır, bu ödül jetonları takas edilir ve gerçek parayla değiştirilir.

Dijital Cüzdan Şart mı

Dijital cüzdan şart mı diye düşünüyorsanız, şifreli cüzdanlar önemlidir çünkü yatırdığınız para veya oyundan kazandığınız paranın şifreli cüzdanlar aracılığıyla harcanması ve toplanması gerekir, bu nedenle dijital cüzdan kullanmayı öğrenmelisiniz. Oyunlar için farklı blok zincirleri, tüm cüzdanlar farklıdır.

  • Ethereum, Matic ve BSC esas olarak Matemask cüzdanını kullanır. Şu anda, blok zinciri oyunlarının %80’i yukarıda belirtilen blok zincirlerindedir.
  • Balmumu blok zinciri kullanıyorsanız, yalnızca balmumu cüzdanları kullanabilirsiniz.
  • Solana blockchain oyunu esas olarak Solflare cüzdanını kullanır

Ucuz Oyunlar ve Pahalı Oyunlar

Ethereum işlem ücreti çok pahalıdır. Tek bir işlem için işlem ücreti onlarca dolardan yüzlerce dolara kadar değişmektedir. Hem zengin hem de pahalı oyuncuların tercihidir. Diğer blockchain oyunlarındaki işlem ücretleri nispeten ucuz.

Ucuz Oyunlar

Splinterlands (Split Lands): Giriş eşiği 10 ABD doları, oldukça eğlenceli, en popüler blockchain oyunlarından biri

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız