Opensea NFT Hacimleri Düştü

Opensea NFT Hacimleri Düştü

Yazar Yorum Yap 2 views
Opensea NFT Hacimleri Düştü

NFT platformları arasında yaygın olarak kullanılan Opensea platformunun işlem hacimleri %70 oranında düştü.

Günlük hacimlere dayalı olarak NFT’ler için dünyanın en büyük pazarı olan OpenSea, son zamanlarda NFT’lerdeki talebin işlem hacmiyle birlikte düştüğünü aktardı.

Aralık 2021’in sonundan Şubat 2022’nin başına kadar NFT’lerin hem trafikte hem de Google arama ilgisinde önemli bir artış olduğunu belirtmekte fayda var.

OpenSea günlük hacmi yaklaşık 250 milyon$’a ulaştı. Bununla birlikte, araştırma platformu Delphi Digital‘den alınan verilere göre, günlük hacimdeki son düşüşler bu rakamı 70 milyon dolara indirdi ve en yüksek seviyesinden %72’lik bir düşüşe işaret etti.

Genel olarak, küresel “NFT” aramaları daha da büyük bir düşüş yaşadı. Ve rakamlar en son Kasım ayının başlarında görülen seviyelere indi.

Adidas ile BAYC ve Nike ile RTFKT satın alan işbirlikleri, ünlülerin satın alımları ve müzik videolarında yer almaları da dahil olmak üzere marka bilinci oluşturma ve pazarlamanın bir kombinasyonu, bu NFT döngüsünün ilk oluşumuna katkıda bulundu. Ancak NFT’lerin genel durumu durgun görünüyor.

NFT Cüzdanları

Görünüm durgun görünse de, Delphi daha önce benzersiz satın alınan kripto cüzdanlarının sayısının hala oldukça büyük olduğunu belirtmişti. Bu, kaç kişinin NFT’lere aktif olarak katıldığının iyi bir göstergesidir.

Bununla birlikte, Finbold’un yakın tarihli bir raporuna göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki NFT ticari marka başvurularının sayısı 1.263’te kaldı. Ve 2020’de sadece üç başvurudan 421 katlık bir büyümeyi temsil ediyor.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO) Aralık 2021’de 407 yeni ticari marka başvurusu aldı. Ve artış, toplamın 450’ye ulaştığı Ocak 2022’de devam etti. Bu, her gün ortalama yaklaşık 15 yeni başvuruya eşittir.

Başvurular, işletmelerin ve insanların markalarını korumak ve sektörün potansiyelinden yararlanmak için giderek artan bir şekilde blockchain arenasına katılmaya zorlandıklarını gösteriyor.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız