Metaverse Nedir

Metaverse Nedir

Yazar Yorum Yap 15 views
Metaverse Nedir

Metaverse nedir sorusu son zamanlarda sıklıkla duyulmaktadır. Metaverse kelimesi, dijital dünyada kendine yer bulmaktadır. Metaverse sanal dünya anlamını taşımakla beraber, kullanıcılara sanal ortamda hareket imkanı sağlamaktadır.

Bazı VR ekipmanları kullanarak sanal ortamda; gezinme, film izleme, ekipçe toplantılar yapma ve oyunlar oynama imkanı sunuyor. Gelecekte, Metaverse alanında ciddi gelişmeler yaşanacağı düşünülmektedir. Bu gelişmelerin düşünülmesinde, Metaverse olgusuna ciddi yatırımlar yapan büyük şirketlerin etkisi de büyüktür.

Facebook Metaverse İlişkisi

Facebook metaverse ilişkisi, geçtiğimiz günlerde bir karar alınarak ismini Meta olarak değiştirdiğini açıklamasıyla gözler önüne geldi. Bu haberle beraber Metaverse kavramı da ciddiyetini daha üst boyutlara taşımış ve kullanım alanını genişletmiştir. Kripto piyasasında Metaverse coini olduğu bilinen paralar da ciddi anlamda değer kazanmıştır.

Facebook, yeni adıyla Meta; bu alanda yatırımlarına devam edeceğini göstererek sanal dünyanın önemine dikkat çekmektedir. Meta, Ceek VR coini için; projenin sosyal medyadan gönderisinin altına yaptığı olumlu yorumla değer kazandırmıştır. Metaverse alanında gücüne güç katan Facebook’un ileri zamanlarda bu konuda atacağı yeni adımlar merakla beklenmektedir.

Metaverse Nasıl Girilir

Metaverse giriş yapabilmek için bazı seçenekler mevcuttur. Bazı şirketler halihazırda VR gözlükleri satmaktadır. VR ekipmanları sayesinde, bilgisayarınıza bağlantı kurarak sanal dünyada kendi metaverse alanınızı oluşturabilirsiniz.

Dünyaca ünlü yıldız Will Smith’ de kendi avatarıyla, metaverse evreninden video kesitleri paylaşmıştı. Sizler de bu şekilde Metaverse giriş yapabilir sanal dünyada farklı hissiyatlar yaşama imkanına tanık olabilirsiniz.

Metaverse hakkında en çok merak edilenler arasında, Metaverse gerçek gibi hissettiriyor mu sorusu da yer almaktadır. Kullanıcılar ve tecrübe sahipleri bu soru karşısında net şekilde olumlu yanıtlar vermektedir.

Kripto para piyasasında da Metaverse kavramının değeri git gide büyümektedir. Metaverse coinleri platformu içerisinde bulunan sanal dünyada kendinize yer edinebilme seçeneği de bulunmaktadır. Platform içerisinden NFT karakterleri satın alarak, karakterlerinizle metaverse heyecanını yaşayabilir bunun yanı sıra para kazanma imkanına da sahip olabilirsiniz.

Metaverse’ün kripto para sektöründe işleyişi özetle; NFT karakterleri satın almak ve metaverse coini platformunun işleyişine göre, aldığınız karakterlerle oyun oynama, platforma bir şekilde katkı sağlama biçimiyle gerçekleşir.

Metaverse Arsa Satın Almak

Metaverse arsa satın almak veya nasıl alınır için bazı metaverse coinleri içerisinde bulunmak lazımdır. Metaverse nedir sorusunu iyi anladıktan sonra seçtiğiniz metaverse coini sitesine gelerek, satışa açık arsaları görebilirsiniz.

Örneğin Mana coin içerisinde arsa nasıl alınır diye düşünüyorsanız, siteye giriş yaptığınızda marketpalace bölümünden arsaların fiyatlarını görebilirsiniz. Daha sonrasında seçtiğiniz arsanın değeri kadar Mana coin sahibi olmanız gerekmektedir.

Bu sene içerisinde çok fazla değer kazanan Mana coin arsaları fiyat olarak da her bütçeye uygun olmayabilir. Yine de Metaverse içerisinde arsa satın almak için farklı platformları değerlendirebilirsiniz.

Metaverse Coinleri

En iyi Metaverse coinleri, kripto piyasasında ilgi toplamaktadır. Öyle ki bazı metaverse coinleri senenin başından bu yana yüzlerce katı artmıştır. Bu coinler arasında Mana ve Sand coin gelmektedir.

Mana coin, metaverse alanında markette ilk sırada yer almaktadır. Sand coin’in de benzer özellikler barındırdığı bilinmektedir. Coinmarketcap verilerine dayanan bilgiler ışığında diğer metaverse coinlerini de sıralayacak olursak;

  • Mana (Decentraland)
  • Axie İnfinity AXS Coin
  • The Sandbox
  • Theta
  • Enjin Coin ENJ

Bilinen en iyi metaverse coinleri arasındadır.

 

Metaverse NFT Binance

Metaverse NFT’leri Binance borsasında da yer almaya başlamıştır. NFT karakterlerine çokça ilgi olduğundan Binance borsası bu konuda adım atarak Metaverse NFT Binance’den alabilmeyi kolaylaştırmayı hedefler.

Metaverse NFT nasıl alınır veya nereden alınır için Binanceye giriş yaparak NFT kısmına göz atabilmek mümkündür. Metaverse avatarlarına olan ilgi ve alaka devam edecek gibi görünüyor.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız