Metaverse Nedir Gelecekteki Hedefleri

Metaverse Nedir Gelecekteki Hedefleri

Yazar Yorum Yap 14 views
Metaverse Nedir Gelecekteki Hedefleri

Metaverse geleceğin teknolojisi ve bu metaverseden güzel bi sepet yapıp 100x ler 200x ler beliki 300x ler sabrederek yapabiliriz. Biliyorsunuz metaversenin geleceğin potansiyelli bir yatırım olduğundan bahsediliyor.

Bi çok şirket Facebook olsun Tiktok olsun bu konuda yatırımlar yapıyor. Facebook senelik 5 milyar dolar yatırım yapacağından bahsetti.

Metaverse nedir en basit şekliyle sizlere aktarmaya çalışıcam. Ne gibi yerlerde ne gibi teknolojilerde kullanabilir bunlardan bahsedicem.

Metaverse Nedir ve Kullanım Alanları 

Metaverse, meta ve universe kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terim aslında meta öteki universe de evren demek. Kelime anlamı olarak öteki evren anlamına geliyor. Tüm sanal dünyaların arttırılmış gerçeklik ve internetin toplamıda dahil olmak üzere geliştirilmiş fiziksel gerçeklik ve fiziksel olarak kalıcı sanal alanın yakınsamasıyla oluşturulan kolektif bir sanal paylaşım alanıdır. Yani şöyle düşünün gözlüğü takıyorsunuz ve başka bir dijital ortama geçiyorsunuz. Dijital ortamda oyun oynayabilir, spor yapabilir, insanlarla flörtleşebilir ve sinemaya gidebilirsiniz.  Aklınıza gelebilecek her şeyi yapabilidiğinizi düşünün ve bu şekilde bir teknoloji geliştiriliyor ve bu teknoloji önce oyun sektöründe var. Yavaş yavaş diğer alanlarada gelmek için ekipler oldukça yatırım yapıyor. Büyük şirketler bahsedildiği gibi Facebook ve Tiktok yatırım yapıyor. Sanatçılar bu metaverse alanında konserler veriyor.

Gördüğünüz şey beyniniz inandığı için yaşadığınız şey gerçek olmuyor ama beyininizin hissettiği duygular heyecan gerçek oluyor. Gelecekte bu teknolojinin dahada büyüyeceğine inanıyorum. İnanılmaz potansiyelli olduguna inanıyorum. Biliyorsunuz bundan 2-3 sene önce Enjine girdiğimizde Enjin dedik, Gaming dedik,  kripto dedik zamanda kimse ona inanmıyordu ama  40 katına cıktı Enjin. Bu metaverse koinlerınınde 50 kat 100 kat 200 kat yapacağını düşünülebilir ama hangileri almak lazım bu tartışılır

Ayrıca metaverse koinlerini nerden buluyoruz derseniz Coinmarketcap’te metaverse alanınan baktığınızda burdan görebiliyorsunuz. Biraz ben şöyle anladım Nft ‘ lerde biraz daha metaverse coinlerinin arasına girmek için bu hype dan yararlanmak için kendilerini buraya atıyorlar.

Geçen seni DeFi projeleri güzel hype yakaladı. bu sene NFT rüzgarı esiyor. Gelecek senelerde de Metaverse rüzgarlarının eseceği düşünülebilir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu