Metaverse Nedir Bloktopia Nedir

Metaverse Nedir Bloktopia Nedir

Yazar Yorum Yap 52 views
Metaverse Nedir Bloktopia Nedir

Metaverse Nedir

Metaverse (“meta-” ve “evren” veya “Evren” ve “Meta” kelimelerinin birleşimi) merkezi olmayan, kalıcı çevrimiçi 3 boyutlu sanal ortamları destekleyen, internetin varsayımsal bir sonraki yinelemesidir. Bu sanal alana, sanal gerçeklik başlıkları, artırılmış gerçeklik gözlükleri, akıllı telefonlar, PC’ler ve oyun konsolları aracılığıyla erişilebilecek. Meta veri deposu, video oyunu, iş, eğitim, perakende ve emlak sektörlerinde iyi tanımlanmış kullanım örneklerine sahiptir. Meta veri deposunun geniş çapta benimsenmesi için en büyük sınırlama, gerçek zamanlı sanal ortamlarla etkileşim kurmak için gereken mevcut cihazlar ve sensörlerle ilgili teknolojik sınırlamalardan kaynaklanmaktadır. Meta, Roblox, Epic Games ve Microsoft gibi çok sayıda şirket, daha uygun maliyetli ve daha yaygın olarak kullanılabilir hale getirmek için metaverse ile ilgili teknolojilere yönelik araştırmalara yatırım yapıyor. Bununla birlikte, metaverse, mevcut teknolojiye dayalı tamamen spekülatif, “aşırı abartılmış” bir kavram kullanarak halkla ilişkiler kurma yöntemi olarak eleştirilmeye başlandı. Bilgi gizliliği ve kullanıcı bağımlılığı, sosyal medya ve video oyunu endüstrilerinin bir bütün olarak karşı karşıya olduğu mevcut zorluklardan kaynaklanan meta veri tabanındaki endişelerdir.

Bloktopia (BLOK) Nedir? En Büyük Metaverse Projelerinden Biri

Blockchain platformu Elrond, kısa süre önce Bloktopia ile önemli bir ortaklık imzaladı ve meta veriye giriş yapan en son kripto işletmelerinden biri oldu. Facebook bile Meta olarak yeniden markalaşarak yakın zamanda yeni teknolojinin insanların daha iyi iletişim kurmasına ve işlerini büyütmesine yardımcı olacağını iddia eden metaverse’i benimsedi.

Bloktopia, projelerin, borsaların, etkileyicilerin veya kripto markalarının içeriklerini ve önemli mesajlarını sergilediği, diğer faaliyet ve iş türlerinin yanında mağazaların bulunduğu bir alışveriş merkezi gibidir.

Bloktopia’ lılar, BLOK belirteç sahipleri ve Bloktopia meta veri tabanının üyeleridir. Kullanıcılar ilk kez kripto bilgilerine ve büyüleyici içeriğe tek bir yerden erişebilecekler.
Bloktopia‘ lılar, gayrimenkul sahipliği, reklam geliri ve çok daha fazlası yoluyla öğrenebilecek, oynayabilecek ve gelir elde edebilecek. Dünyanın en gelişmiş gerçek zamanlı video oyun motoru olan 3D Oluşturma Motoru tarafından desteklenen Bloktopia, çarpıcı görselleştirmeler ve kullanıcı deneyimleri oluşturmak için teknolojiden yararlanacak.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu