MetaMask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur

MetaMask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur

Yazar Yorum Yap 43 views
MetaMask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur

Metamask Hakkında

MetaMask, kullanıcıların hesap anahtarlarını depolamasına ve yönetmesine, işlemleri yayınlamasına, Ethereum tabanlı kripto para birimleri ve jetonları gönderip almasına ve uyumlu bir web tarayıcısı veya mobil uygulamanın yerleşik tarayıcısı aracılığıyla merkezi olmayan uygulamalara güvenli bir şekilde bağlanmasına olanak tanır.

Uygulama, en iyi döviz kurunu bulmak için birkaç merkezi olmayan borsayı (DEX’ler) bir araya getirerek Ethereum belirteçlerini değiştirmek için entegre bir hizmet içerir. MetaMask Swapları olarak adlandırılan bu özellik, işlem tutarının %0,875’i oranında hizmet ücreti almaktadır.

The Financial Times’a göre, Nisan 2021 itibarıyla MetaMask’ın tarayıcı uzantısının aylık yaklaşık 10 milyon aktif kullanıcısı var.

Metamask Nedir

MetaMask, Ethereum blok zinciri ile etkileşim kurmak için kullanılan bir kripto para cüzdanıdır. Bir uygulama veya bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla erişilebilir.

MetaMask Cüzdanı Nasıl Oluşturulur

  • Adım 1:

MetaMask cüzdanını indirin

https://metamask.io/ adresine gidin ve “İndir”e tıklayın. Tercih ettiğiniz tarayıcıyı veya mobil uygulamayı seçin ve MetaMask uzantısını yükleyin.
MetaMask, Chrome, Firefox, Brave ve Edge tarayıcı uzantılarıyla birlikte iOS, Android yerel uygulamalarını destekler.

 

Metamask

  • Adım 2:

MetaMask cüzdan kurulumu

MetaMask uzantısına tıklayın ve “Başlayın”a tıklayın.

 

metamask

 

İmporta tıklayarak mevcut bir cüzdanı içe aktarabilir veya  create wallet’ a tıklayarak yeni bir tane oluşturabilirsiniz.

metamask

  • Adım 3:

Yeni bir MetaMask cüzdanı nasıl oluşturulur

MetaMask’i geliştirmeye yardımcı olmak istiyorsanız “Cüzdan Oluştur”a tıklayın ve sonraki pencerede “Kabul ediyorum”a tıklayın veya devam etmek için “Hayır, Teşekkürler”e tıklayın.

  • Adım 4:

Cüzdanınız için güçlü bir şifre oluşturun.

  • Adım 5:

Cüzdanınız için 12 kelimeyi güvenli bir şekilde saklayın

12 kelimeyi göstermek için “Gizli kelimeleri ortaya çıkarmak için buraya tıklayın” seçeneğine tıklayın.
MetaMask, tohum cümlenizi güvenli bir yerde saklamanızı gerektirir. Cihazınızın çökmesi veya tarayıcınızın sıfırlanması durumunda paranızı kurtarmanın tek yolu budur. Onu yazmanızı tavsiye ederiz. En yaygın yöntem, 12 kelimelik ifadenizi bir kağıda yazmak ve yalnızca sizin erişebileceğiniz bir yerde güvenli bir şekilde saklamaktır.

Not: Bu kelimeleri kaybederseniz, MetaMask cüzdanınızı kurtarmanıza yardımcı olamaz ve paranız sonsuza kadar kaybolur.
Fonlarınız üzerinde tam kontrole sahip olmalarını istemediğiniz sürece, 12 kelimeyi veya özel anahtarınızı asla kimseyle veya herhangi bir siteyle paylaşmayın.

Metamask

“İleri” ye tıklayın.

  • 6. Adım:

12 kelime onayı
Sözcüklerin önceki ekranda sunulduğu sırayla her bir kelimeye tıklayarak gizli yedekleme ifadenizi onaylayın. Devam etmek için “Onayla”ya tıklayın.

 

Metamasj

Tebrikler! MetaMask cüzdanınız başarıyla kuruldu.
Artık tercih ettiğiniz tarayıcının sağ üst köşesindeki MetaMask simgesine tıklayarak cüzdanınıza erişebilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu