Metamask Binance Smart Chain Ekleme

Metamask Binance Smart Chain Ekleme

Yazar Yorum Yap 47 views
Metamask Binance Smart Chain Ekleme

Metamask Binance Smart Chain Ekleme işlemi son zamanlarda kullanıcılar tarafından merak edilen ve araştırılan bir konudur. Binance Smart Chain ekleme işlemi ile birlikte Metamask üzerinde kripto paralar görüntülenebilir ve saklama ya da işlem yapma amaçlı olarak Metamask cüzdanına eklenebilir.

Binance Smart Chain’e ait 2 adet ağ vardır. Bu ağlar aşağıdaki gibidir:

 • BSC Ana Ağ
 • BSC Test Ağı

Bu ağlar ile birlikte smart chain ekleme işlemleri yapılabilir. Bu işlemlerin yapılması için izlenilmesi gereken adımlar şunladır:

 • İlk olarak internet tarayıcısı açılır ve arama çubuğunun yanında yer alan Metamask ikonuna tıklanır. Metamask üyeliği sırasında belirlenen şifre ve giriş bilgileri ile birlikte sisteme giriş yapılır.
 • Şifre doğru şekilde girildikten sonra sisteme giriş yapılır ve cüzdandaki bakiye görüntülenebilir.
 • Görüntülenen sayfanın üst kısmında yer alan Main Ethereum Ağı yazısına tıklanır ve açılan pencerede Özel PRC seçeneği seçilir.
 • Açılan pencerede yer alan numaralandırılmış boşluklara sırası ile şu değerler girilmelidir:
 • Network Name ( Ağ Adı ): Smart Chain
 • New RPC URL ( Yeni PRC URL’si ): https://bsc-dataseed.binance.org/
 • Chain ID ( Zincir Kimliği ): 56
 • Symbol ( Sembol ): BNB
 • Block Explorer URL ( Blok Tarayıcı URL’si ): https://bscscan.com

 

 • Bu değerler ilgili boşluklara girildikten sonra kaydedilmelidir.
 • Ardından pencere yenilendikten sonra en altta Smart Chain ağı görüntülenebilir. Bu kısımda yer alan Add Network yazısına tıklanır.
 • Pencere yenilendikten sonra açılan What’s New penceresinde BSC ağına dahil olan bazı merkeziyetsiz borsalarda çok ucuz fiyatlara swap işlemleri yapılabileceğine dair bilgiler verilmektedir. Pencerenin en altında yer alan Start Swapping yani Takaslamaya Başla yazısına tıklanır.

Tüm bu işlemlerin yapılmasının ardından merkeziyetsiz borsaya bağlanılmadan da cüzdan içerisindeki kripto paralar görüntülenebilir. Be bu sayfada takas işlemleri de yapılabilir. Bu işlemlerden sonra cüzdan güncellenmiş olur ve yukarıdaki ağ kısmında Smart Chain, bakiye bölümünde ise BNB görüntülenebilir. Bu sayede artık Metamask cüzdanı BNB veya diğer Binance Smart Chain tokenlerini takas, farm ve stake işlemleri için kullanma şansı ortaya çıkar.

Metamask Nedir?

Metamask kısaca ekosistem ile etkileşime geçilmesine olanak sağlayan bir köprü ve bir kripto para cüzdanıdır. Metamask üzerinden Binance Smart Chain ekleme gibi işlemler yapılarak kripto paralar kullanılabilir.

2016 yılında blockhain yazılım şirketi olan ConsenSys tarafından piyasaya sürülen bir sistem olan Metamask ile sanal ekosistem ile etkileşime geçilmesi amaçlanmıştır.

Metamask, Ethereum tabanlı kripto paralar için cüzdan hizmeti de sunmaktadır. Metamask sayesinde kullanıcılar tokenlerini ekosistem uygulamalarında kullanabilirler.

Metamask’ın Diğer Cüzdanlardan Farkı Nedir?

Metamask’ın diğer cüzdanlardan farkı en temel olarak cüzdan hizmeti sunmasının yanında Ethereum ekosistemindeki merkeziyetsiz uygulamalara ve DeFi protokollerine de erişim sağlamasıdır.

Metamask’ın Diğer Özellikleri Nelerdir?

Metamask’ın diğer özellikleri arasında ilk olarak kişi listesi oluşturma ve bu kişilerden para alma ya da bu kişilere para gönderme işlemleri yapılabilmesi yer almaktadır. Uzantılar kişinin ihtiyaçlarına uygun hale getirilebilir. Binance Smart Chain ekleme gibi işlemler sonrasında da kripto para gönderip alma işlemleri yapılabilir.

Bizi Takip Edin

« Önceki konu

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan