Mana Nedir Mana Coin Geleceği

Mana Nedir Mana Coin Geleceği

Yazar Yorum Yap 19 views
Mana Nedir Mana Coin Geleceği

Mana nedir mana coin geleceği için platformun nasıl işlediğini öğrenmeliyiz. Daha sonra mana hakkında sağlıklı yorumlar yapılabilir. İşte size mana coin temel analiz.

Decentraland (MANA) Nedir

Decentraland kullanıcılarının içerik ve uygulamalar üretmesine, bunları deneyimlemesine ve bu deneyimlerden ve geliştirmelerden para kazanmasını sağlayan Ethereum blok zinciri tabanlı bir sanal gerçeklik platformudur. Sanal gerçeklik teknolojisi günümüzde ilgiyle takip ediliyor. Mana coin geleceği de sanal gerçeklik ile ilişkilidir.

Bu teknoloji sayesinde mana coin yorumları olumlu yönde sonuç buluyor. Mana platformu yaptıkları işler sayesinde sanal gerçeklik konusunda adından söz ettirmeye devam ediyor. İşte decentraland (MANA) platformu.

Mana Platformu Nasıl İşliyor Mana Geleceği

Platform üzerinde kullanıcılar araziler satın alabiliyor, bu arazilerde kendi hayal gücü ve yaratıcılığına dayanarak kendi dünyalarını oluşturabiliyor, inşa edebiliyor ve gerçekleştirdiği bu üretimlerden gelir elde edebiliyorlar.

Platform yeni bir getiri ve iş fırsatı, eğlence kaynağı arayan içerik üreticileri,işletmeler ve bireyler için tasarlanmış. Platformun arsası yani oyun dünyası ‘’Metaverse’’ olarak bilinirken bu Metaverse 90.601 parsel LAND ‘lara bölünmüştür. Her bir LAND ERC-721 takas edilemez token tarafından temsil edilirken ayrıca boyut olarak her bir LAND 16mx16m yani 256 metrekare olarak belirlenmiş ve Metaverse üzerinde her bir LAND koordinat ile bulunabilir. Mana geleceği üzerinde metaverse kavramının anlamı çok büyük. Metaverse kavramı bu sıralar çok duyulmaya başlandı ve gelecek için merak ediliyor.

Platform üzerinde arsalar sahibi olan kullanıcılar tarafından arzu edildiği gibi tasarlanıp değiştirilebilse de Metaverse’ ün büyük bir kısmı farklı boyutlara ve temalarla tasarlanmış birkaç bölgeye ayrılmış. MANA tokenin kitlesel satışları yoluyla oluşturulan bu bölgelerdeki parsellerin ticareti yapılamıyor. Ayrıca platform kullanıcıları tarafından yönetilen merkeziyetsiz organizasyon yapısına da sahip. MANA sahibi olan ve MANA ‘larını yönetim sistemine kilitleyen kullanıcılar platformda açık artırmaya çıkacak parsellerin özelliklerini, platformda gerçekleşecek politika güncellemelerini kontrol ederek Decentraland dünyasını yönetiyor. 

Platform Kullanıcılarına Sunduğu Özellikleri

Platform üzerinde benzer ilgi alanlarına sahip kullanıcılar mahalleler oluşturarak topluluklar geliştirebilir, platformun teknolojik dünyasında oyuncu trafiğinden yararlanmak isteyen reklam verenler platform üzerinde reklam verebilir, kullanıcılar sahip oldukları parçaları belirten NFT’ler oluşturarak platformun pazar bölgesinde ticaretini yapabilir, oyun üzerinde oluşan topluluklar sosyalleşerek daha da büyür ve gelişirler.

Platform tüm özellikleriyle adeta bir blok zinciri dünyası oluşturuyor ve kullanıcılarına eşsiz bir deneyim sunuyor. Platform üzerinde arazi almak isteyen kullanıcılar istediği arazileri MANA ile alır. Platform kullanıcılardan arazi geliri olarak elde ettiği MANA’ ları yakar böylece dolaşımdaki MANA miktarı gittikçe azalır. Platform ve kullanıcıları tarafından gerçekleştirilen birçok güncel etkinlikle platformun dünyası sürekli kullanıma ve devamlılığa erişiyor. Platformun sitesinde gördüğümüz mağazada arazi çeşitlerinden isimlere, birçok ürüne kadar bir sürü parçalar NFT şeklinde satılıyor ve MANA bu özelliğiyle de dünyası içerisinde NFT’ ye de ayrı bir soluk getiriyor. Mana nedir mana coin geleceği gibi düşünceler mana teknolojisi sayesinde olumlu bir etki yaratıyor.

Decentraland Ethereum blok zincirini kullanıcılarının sahip olduğu tüm varlıklarını kayıt altında tutmak ve ayrıştırmak için kullanıyor. 2 milyar 194 milyon maksimum arza sahip olan MANA’ nın 1.69 milyarı dolaşımda bulunuyor ve piyasa değeri 1.2 milyar dolar.

Platformun oyun alanına girdiğimizde öncelikle karakterimizi kendi seçtiğimiz vücut özelliklerine göre oluşturduktan sonra oyunun dünyasını keşfetmeye başlıyoruz. Platform bir oyun içerisinde gerçek dünya hissini ve sanattan alışverişe kadar birçok çeşitliliği değerlendirerek iyi bir şekilde hissettirmeyi başarmış. Sanal gerçeklik teknolojisinde önde gelen projelerden biri olan Decentraland ve MANA kullanıcı deneyimi olarak iyi bir deneyim sunuyor.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız