Litecoin Geleceği Nedir? Yorum Haberleri

Litecoin Geleceği Nedir? Yorum Haberleri

Yazar Yorum Yap 2 views
Litecoin Geleceği Nedir? Yorum Haberleri

Kripto paralar arasında en popüler olanlardan biri olan ve yatırımcılar tarafından güvenilir buluna para birimlerinden biri de Litecoin’dir. Kısa ismi LTC’dir. LTC, pek çok yatırımcı tarafından yükseleceği ön görülen sağlam altcoin’lerden biri olarak yorumlanmaktadır. Peki Litecoin geleceği nedir? Önümüzdeki yıllarda LTC nasıl bir grafik sergiler? İşte detaylar…

Litecoin nedir?

Litecoin hakkında yapılan yorum haberleri son zamanlarda oldukça fazla takip ediliyor. Ancak bu haberleri açıklamadan önce LTC hakkında detaylı bigli verelim. Litecoin eşler arası internet para birimi olarak tanımlanır ve dünyadaki herkese, sıfıra yakın maliyet ödemeleri sağlar. Merkeziyetsiz olan bu para birimi, bir otoriteye bağlı olmadan yönetilir. Küresel bir ödeme ağı olduğu için kolay ve güvenilir işlem yapma avantajı sunar. Diğer matematik tabanlı para birimlerine göre daha hızlı işlem yapma gelişmiş depolama verimliği sunmaktadır. Ayrıca yatırımcıların kendi mali durumunu kontrol etmelerini sağlarken, aynı zamanda ağın güvenliğini de sağlar.

Litecoin, çeşitli özellikleri bakımından Bitcoin’nin tamamlayıcısı olarak görülür. Özellikle önemli endüstri desteği, likiditesi ve ticaret hacmi ile Bitcoin’i tamamladığı düşünülmektedir. 2011 yılında Charlie Lee tarafından üretilen ve piyasaya sürülen Litecoin, Bitcoin ile aynı mantıkla çalışır. Aralarındaki fark ise Litecoin’in Bitcoin’e göre çok daha hızlı blok yapabilmesidir. Litecoin ilk işlem verileri 84 milyon civarında olarak bilinmektedir.

Litecoin Geleceği Yorum Haberleri Nasıldır?

Litecoin, çok sayıda analist tarafından parlak bir gelece sahip olarak görülmektedir. Litecoin geleceği yorum haberleri, bu kripto paranın geçekte çok iyi yerlere geleceği beklentisinin oluştuğunu gösterir. Çok sayıda ünlü analist ve yatırımcı tarafından yapılan yorum haberlerini şöyle açıklayalım;

  • The Signalyst, 2021 yıl için Litecoin hakkında oldukça olumlu bir profil çizmiştir. Bu profile göre LTC’nin bu yıl boyunca 190 ile 350 dolar bandında seyretmesi bekleniyor.
  • Gartley Patter Litecoin’nin yükselişinin 2022 yılında olacağını ve bu yükselişle birlikte bu para biriminin 750 dolar civarına ulaşacağını ön görüyor.
  • Ünlü analistlerden biri olan Peter Prandit ise 2021 yılının en çok değer kazanacak olan para birimlerinden birinin Litecoin olacağı görüşünde. Net bir fiyat tahmini olmasa bile bu para biriminin güzel kazanç getirmesini beklediğini açıklıyor.
  • Yine bir diğer ünlü analist Michael Van de Poppe ise genel olarak piyasaya olumlu baktığını söylüyor. Litecoin’nin büyük bir sıçrama yapacağını ve bu sıçramanın yıl sonunda olacağını tahmin ediyor. Ünlü analist bu sıçrama ile birlikte Litecoin değerinin 700 dolar seviyelerine gelmesini ön görüyor.
  • Pek çok ünlü analist 2025 yılına kadar Litecoin değerinin 1000 dolar civarına çıkmasını ön görüyor. Ancak yatırım yapmadan önce fiyat takibinin çok iyi yapılması gerektiğinin de altını çiziyor.

Litecoin Alınır Mı?

Litecoin yatımı yapmak istiyorsanız, bu para birimi hakkında çok iyi araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. Pek çok yatırımcı ve analist tarafından güvenli görünen bu para biriminin hacmi, piyasa değeri, grafik verileri gibi konuları, yatırım yapmadan önce çok iyi araştırmanız ve takip etmeniz gerekir.

Litecoin, ünlü kripto para borsalarına bakıldığında ilk sıralarda yer alan bir para birimidir. Bu para biriminin destek ve direnç seviyelerine bakılarak yatırım yapılması oldukça önemlidir. Son bir ay, son bir hafta ve son bir yıl içindeki destek direnç seviyelerine, bu seviyelerin aşılıp aşılmadığına bakılarak ortalama bir fiyat tahmini yapılabilir.

Not: Bu makalede yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Yalnızca bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız