Lınk Coin Geleceği, Lınk Coin Yorum

Lınk Coin Geleceği, Lınk Coin Yorum

Yazar Yorum Yap 27 views
Lınk Coin Geleceği, Lınk Coin Yorum

Kripto grafiklerini gece geç saatlere kadar izleyen herkes Chainlink’in (LINK coin geleceği, Lınk coin yorum) popülaritesi hakkında konuşabilir. Bu popülerlik, firmanın benzersiz iş modeli de dahil olmak üzere farklı sebeplerden kaynaklanmaktadır. Şu anda kripto dünyasındaki diğer projelerin çoğundan farklı olarak Chainlink, diğer kripto para birimlerine karşı rekabet etmeye çalışmıyor. Bunun yerine Lınk coin geleceği platform, benzersiz protokolleri aracılığıyla tüm sektörü ilerletmek istiyor. Ethereum ağı üzerine inşa edilmiştir.

Chainlink bu yazının yazıldığı tarihte en büyük 15. kripto para olarak listeleniyor. Maksimum arzı 1 milyar LINK olan ağ şu an henüz 465 milyon coini piyasaya arz etmiş bulunmakta. En büyük 10 cüzdan sahibi toplam LINK arzının yüzde 65’ini elinde tutuyor. Bu oranın içinde şirket için ayrılan miktarda bulunmakta. Toplamda ise 618 bin kullanıcı LINK bulunduyor. ATH’si Mayıs 2020’de $52.2 dolar seviyesinde gerçekleşti. Son olarak son bir yıl içinde $12 dolar seviyesinden $35 dolar seviyesine çıkmış bulunuyor. (Coinmarketcap verileri baz alınmıştır.)

Chainlink (LINK) Hangi Sorunları Çözüyor?

Chainlink Lınk coin geleceği, Lınk coin yorum, blok zinciri sektörünün karşılaştığı en büyük sorunlardan birini, blok zincirine ve blok zincirinden bilginin nasıl iletileceğini düzeltmeye çalışıyor. Geleneksel olarak bu görev, oracle olarak bilinen sensörler tarafından gerçekleştirilir. Oracle, neredeyse her şeyi izlemek için kurulabilir. Hava durumunu, spor müsabakalarını, hesap bakiyelerini ve hisse senetlerinin değerini izlemek için kurulabilen sensörler gibi.

Oracle’lar, dış parametreler karşılandığında akıllı sözleşmeleri başlatmak için güvenilir bir yol sağladıkları için blok zincirlerinin kullanılabilirliğini genişletir. Ancak, oracle’lar merkezileştirilmiştir. Bu merkezileştirme onları blok zincirindeki en zayıf nokta yapar. Bir oracle bozulursa veya güvenliği ihlal edilirse, tüm ağı riske atar.

Kalıcı Etkiler

Veri girişi, blok zinciri oluşturmanın en önemli adımlarından biridir. Unutmayın, blok zincirler değişmez ve sansüre karşı dayanıklıdır. Aldıkları bilgiler yanlış ise bu verilerin silinmesi ve düzeltilmesi çok zordur. Bazı blok zincirlerinde bu imkansızdır. Bu sorun, geliştirme camiasında “Oracle Problemi” olarak bilinir. Lınk coin geleceği, Lınk coin yorum çeşitli yeni nesil protokollerin entegrasyonu yoluyla bu sorunları çözmeye çalışır.

Chainlink (LINK) Nasıl Çalışır?

Chainlink coin geleceği, dünyanın ilk blockchain oracle ağını yaratmayı amaçlıyor. Bir Oracle blok zinciri ağı, operasyonlardaki düğümlerin düzgün çalışmasını ve verilerinin doğru olmasını sağlamak için geleneksel blok zincirlerinde bulunan aynı teknolojilerden yararlanır.

Lınk coin yorum, ekosisteminde, bu süreç, bir kullanıcı bilgi için bir Talep Sözleşmesi (Requesting Contract) istediğinde başlar. Bu bildirim, ağ içinde bir blok zinciri olayı olarak listelenir. Bu liste daha sonra bir Chainlink Hizmet Düzeyi Sözleşmesi (SLA) oluşturacaktır. Bu sözleşme aynı zamanda sistemdeki diğer üç sözleşmeyi de başlatır.

Chainlink İtibar Sözleşmesi

İlk sözleşme, bir oracle’ın gerçekliğini doğrular. Bu kodlama, her oracle’ın geçmişini gözden geçirecektir. Sistem, bu oracle’ın geçmişteki katkılarına ve bunların ne kadar doğru olduğuna bakar. Değerlendirmenin sonunda, oracle bir rütbe alır. Bu sıralama, sistemin en iyi oracle’larının kolayca kullanmasına yardımcı olur.

Chainlink Sipariş Eşleştirme Sözleşmesi

İkinci sözleşme, Talep Sözleşmesini Lınk coin geleceği, düğümlerine (nodes) teslim eder. Düğümler bu talebi aldığında teklif vermeye başlayacaklardır. Sistem, önceden programlanmış ön koşulları kullanarak isteği tamamlamak için gereken düğüm sayısını ve düğüm türünü otomatik olarak yapılandırır.

Zincir Bağlantı Toplama Sözleşmesi

Son sözleşme yanlış verileri karşılaştırarak uzlaştırır. Sistem, önceki kontrolleri ve bakiyeleri tamamlayan tüm verileri gözden geçirecektir. Diğer ağ girişleriyle uyumlu olmayan veriler dikkate alınmaz. Bu adım tamamlandığında, veriler doğrulanır ve blok zincirine sunulur.

Chainlink’in Faydaları (LINK)

Chainlink, ağa bazı önemli faydalar getiriyor. Oracle’lar Lınk coin geleceği ve ağ genişletme için önemlidir. Sektördeki en heyecan verici gelişmelerden bazılarının merkezinde yer alıyorlar. Örneğin, DEX’ler (merkezi olmayan borsalar), bir emir defteri sunmadan kripto para birimlerinin fiyatını belirlemek için oracle’ları kullanır.

Chainlink coin yorum, firmaların bu güçlü teknolojiyi güvenilir bir şekilde kullanmaya devam etmelerini sağlıyor. Kullanıcılar, aldıkları verilerin bozuk, yanlış ve eşzamanlı olmadığından emin olabilirler. Tek bir düğüm hatası durumunda, sistem bunu otomatik olarak daha yüksek sıralamalı bir alternatifle değiştirir.

Chainlink’in Tarihi (LINK)

Chainlink yıllardır izlenmesi gereken bir projeydi. Program ilk olarak 2014 yılında SmartContract.com adı altında pazara girmiştir. Lansmanından kısa bir süre sonra, platformun temel pazarını daha iyi temsil etmek için adı Chainlink olarak değiştirildi. Bugün Chainlink coin geleceği, harici veri kaynakları ile halka açık blok zincirleri arasındaki büyüyen boşluğu yeni ve heyecan verici yollarla kapatmaya yardımcı oluyor.

2017 yılında Chainlink, o zamanlar gerçekleşecek en büyük etkinliklerden biri olan bir ICO’ya ev sahipliği yaptı. Ağ o zamandan beri gündemde. Toplamda, kitle fonlaması etkinliği, platforma 32 milyon dolarlık dolgun bir meblağ kazandırdı. Bu fon, Chainlink’in Oracle güvenilirliği ve güvenliğinin sınırlarını yeni zirvelere taşımasına yardımcı oldu.

2019 yılında Chainlink, bugüne kadarki en önemli ortaklıklarından birini gerçekleştirdi. Firma, Google ile başarılı bir stratejik ortaklık kurdu. Anlaşma, Chainlink’in protokolünü Google akıllı sözleşme stratejisi kapsamında güvence altına aldı. Bu hamle, kullanıcıların Google’ın en popüler iki bulut hizmeti olan API aracılığıyla BigQuery’ye bağlanmasına olanak tanıdığı için yatırımcılar tarafından büyük bir kazanç olarak görüldü.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız