Launchpad Nedir, Nasıl Kullanılır?

Launchpad Nedir, Nasıl Kullanılır?

Yazar Yorum Yap 30 views
Launchpad Nedir, Nasıl Kullanılır?

Launchpad kullanımı, kripto para dünyasına adım atan hemen hemen herkes tarafından merak edilir. İşlem hacmine göre kripto para dünyasının en büyük borsası olan Binance’ın kurduğu Launchpad, bir tür ICO platformu olarak çalışır. Yeni ismi ile IEO adıyla tanımlanan Launchpad, yatırımcıların ellerindeki Binance Coin (BNB) ile çeşitli projelere erken yatırım yapma fırsatı elde etmelerini sağlar.

Binance Launchpad Nedir?

Binance Launchpad uygulaması, BNB kripto para birimine yatırım yapan kripto para yatırımcılarının, piyasaya yeni sürülen projelere erken erişim sağlamasına yardımcı olur. Kripto paralarla ilgilenen pek çok kişinin yakından takip ettiği Binance Launchpad platformu, kripto para ekosistemini izlemek isteyenlere büyük avantajlar sunar.

Yeni projeler, kendi coinlerini ve kripto paralarını satarak fon elde ederler. Yatırımcılardan toplanan bu fonlar, projenin gelişim ve reklam sürecinde harcanır. Projenin gelecek vaat ettiğine inanan yatırımcılar, ilk satıştan daha fazla pay elde etmek için Binance Launchpad platformunu kullanırlar.

Binance Launchpad Nasıl Çalışır?

Binance Launchpad çalışma prensibi son derece basittir. Launchpad platformu sayesinde kripto para ekosistemine katılacak yeni proje girişimlerine erken erişim avantajı sağlanır. Bu projeler kendi kripto para birimlerini satarak fon elde edip projenin gelişiminde kullanır. Launchpad süreçleri genel anlamda şu şekilde işler:

  • Günlük elinizde tuttuğunuz BNB miktarı kayıt altına alınır.
  • Sürecin sonunda günlük ortalama BNB miktarı kaydedilir.
  • Ortalama BNB tutma miktarınıza karşılık gelen seviyede hak kazandığınız çekiliş bileti sayısı belirlenir.
  • Çekiliş günü hak kazandığınız biletlerden birine çıkmışsa projeye belirli miktarda yatırım yapmaya hak kazanırsınız.

Binance Launchpad Nasıl Kullanılır?

Binance Launchpad kullanımı da oldukça basit ve yatırımcılar tarafından ilgi görmektedir. Önceden duyurusu yapılan projelere yatırım hakkı elde edebilmek için belirlenen minimum tutarda Binance Coin’i (BNB) borsa hesabınızda tutmanız yeterlidir. Genellikle bu tutar, projelere bağlı olarak 50 BNB seviyesinde açıklanır. BNB coin, Binance kripto para borsasının kendi kripto para birimi olup, Binance Launchpad üzerindeki hemen hemen bütün kampanyalarda BNB coin sahiplerine özel ayrıcalıklar tanınır.

Binance Launchpad platformunda kampanyalara katılmadan önce hesabınızda KYC (Kimlik Onaylı Hesap) işlemini eksiksiz biçimde tamamlamanız gereklidir. KYC işlemleri Binance borsasında hızlı bir şekilde yapılabilir. KYC işlemlerini tamamlamak için kimlik kartınız, ehliyetiniz veya pasaport bilgilerinizin olması yeterlidir. Binance Launchpad kampanyalarına yaşanan yoğun ilgi ve katılım sürecinde kazanç elde edebilmek için bu işlemleri tamamlamaya özen gösterin.

Launchpad Projelerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Binance Launchpad projelerinde önemli noktalar arasında projeye bazı ülke vatandaşlarının katılamadığını bilmeniz gerekir. VPN gibi araçlar kullansanız dahi, yasaklı projelere erişim yapmanız mümkün değildir. Bunun dışında Binance Launchpad platformu hakkında mutlaka bilmeniz ve dikkat etmeniz gereken hususlardan bazıları şunlardır:

  • Sadece KYC onaylı hesaplar Launchpad’e katılım sağlayabilir.
  • Launchpad‘te sayılacak BNB bakiyesinin durumu her projede farklılık gösterebilir.
  • Mevcut projede bütün Binance platformlarındaki BNB bakiyelerini sayıldığı için. Future ve Launchpool bakiyeleri dahil edilmektedir.
  • Çekilişten daha fazla bilet almak isteyen kripto para yatırımcıları, genelde çevrelerine ait Binance hesaplarına BNB koin dağıtarak avantaj elde edebilirler.

Launchpad Tokenları Nelerdir?

Binance Launchpad tokenları, kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilmektedir. Hangi projelerin kripto para piyasasında yer alacağını araştıran BNB sahipleri, ilk olarak BitTorrent (BTT) kripto para biriminin rampadan fırlatılmasını takip etmiştir. BTT dışında merkezsiz ve yapay zekalı bir blockchain ağı olarak tanımlanan Fetch.Ai de dikkat çekicidir. Binance Launcpad kullanımı sayesinde bu tür projelere erkenden yatırım yapabilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan