Kriptolar İle Para Kazanmak

Kriptolar İle Para Kazanmak

Yazar Yorum Yap 32 views
Kriptolar İle Para Kazanmak

Kripto paralar, gün içindeki fiyat dalgalanmaları sebebiyle risklidir. Ancak kazanç oranı da yine fiyat dalgalanmaları nedeniyle fazladır. Öyle ki bazı insanlar geçimini kripto paralar ile sağlıyor. Sadece kripto para al sat yaparak geçimini sağlayan kişilere trader denmektedir. Traderlık gelecekte meslekler kategorisinde yer alabilirse, riskli ve stresli meslekler grubuna dahil olacaktır. Gün içerisinde day trade yaparak veya kısa vade yatırımlarından kar satışları gerçekleştirerek, kriptolar ile para kazanmak, hayatını geçindirebilmek mümkündür.

Trader Olmak Zor mu

Kripto para borsaları sürekli değişken bir yapıya sahip olduğu için takip gerektirir. Bir trader gün içerisinde bilgisayarının başında sürekli doğru yatırım yapma planları kurar. Bitcoin ve altcoinleri analiz etmek, grafikler içerisinde destek direnç noktaları oluşturmak, haberleri yakından takip etmek başlıca yaptıkları arasındadır.

Bitcoine ve diğer kripto paralara yatırım yapmak herkes için uygun bir yol olmayabiliyor. Psikoloji noktasında kişinin kendini tanıması, yatırım yapacağı sermayeyi kaybetmeyi göze alabiliyor olması, teknik ve temel analiz öğrenmiş olması başlıca gerekliliklerdendir. Elbette ki her meslek zor olduğu gibi trader olmak, kriptolar ile para kazanmakta zordur.

Al Sat Yapmak

Bir kişinin kripto para piyasasında al sat yapmak için, en az bir kripto para borsasına üyeliğini yapmış, kimlik doğrulamasını tamamlamış olması gereklidir. BTC ve altcoinlerin fiyat hareketlerinden faydalanarak bu şekilde kar elde edilebilir.

Kısa vadede para kazanmak için al sat yapmak, birçok kripto para piyasasında olan insana çok cazip bir fırsat görünüyor. Ancak kripto borsalarında birilerinin kazanması için birilerinin kaybetmesi gereklidir. Kişiler yapacağı tüm işlemlerden kendileri sorumlu tutulurlar. Bu yüzden bitcoin ve altcoin al sat yaparken kendi risk yönetiminizi yapmalısınız. Diğer yatırımcıların yapacağı yatırımların peşinden gitmek veya kripto paraların, piyasanın belli dinamiklerini bilmeden yapacağınız işlemlerde zarar etme olasılığınız artacaktır.

Bu yüzden her birey kendi kararını kendi vermelidir. Kripto paraların riskli yatırım araçları olduğunu unutmamakta fayda var. Kolay para kazanmak için giriştiyseniz, muhtemelen piyasanın kırmızı mumları sizi bir hayli strese sokacaktır. Kumar oynar gibi al sat yapmak cüzdanınızı eritmekle beraber psikolojik olarak sizi yıpratabilir. Kriptolar ile para kazanmak konusunda en büyük düşmanlarınızdan birisi de açgözlülük olacaktır. Bazen elde edilen karı beğenmeyip daha fazlasını ummak, elde ettiğiniz karın cebinize girmeden kaybolmasına yol açabilir.

Yatırım Tavsiyesi İçermez.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız