Kripto Para Yatırımı Para Kazandırır mı

Kripto Para Yatırımı Para Kazandırır mı

Yazar Yorum Yap 11 views
Kripto Para Yatırımı Para Kazandırır mı

Kripto para piyasası, Bitcoin’in 2009’ yılında piyasaya çıkmasıyla oluşmaya başladı. Daha sonraki yıllarda blockchain teknolojisiyle birleşerek hareketli bir piyasa haline geldi. O zamanlardan kripto para piyasasına yatırım yapan kişiler arasında yüklü miktarda para kazananlar oldu.
Çünkü BTC zamanla daha fazla bilinmeye başlandı. Kripto paralara yatırım yapan insanlar çoğaldıkça, Bitcoin’in fiyatı artmaya başladı. Peki kripto para yatırımı için geç mi kaldık diye düşünüyorsanız istatistikleri sizler için inceleyelim.

Ülkeler Ve Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’i Tanıyor

Kripto paralar ve bitcoin artık yaygınlaştı. Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerde kripto paraları ve bitcoini benimsemeye başladı. Hatta bir ülkede yasal ihale olarak Bitcoin’i benimsedi. Diğer birçok ülke ise Bitcoin’i yasal olarak benimsemeyi düşünüyor.

El Salvador Bitcoin’e Haziran 2021’de resmiyet kazandırarak ülke çapında yasal bir ödeme aracı haline getirdi. Hatta bazı kampanyalar ile vatandaşların BTC kullanmalarını teşvik ediyor. Ülkenin BTC hamlesi, işletmelerin bölgede ödeme şekli olarak bitcoine izin vermesi gerektiği anlamına geliyor. El Salvador kripto para birimlerinin benimsenmesinde büyük yol katetti.

Diğer yandan kripto paralara ayak uydurmakta olan markalar da artmaya başladı. Kripto para yatırımı yaparak para kazanmak isteyenlerin sayısı arttıkça dünya da buna göre yeni bir düzen oluşturmaya başlamakta. Peki kripto para yatırımı yapmak için geç mi kaldık diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü bu durumda bile dünyanın sadece %5i gibi bir oran kripto paralardan haberdar.

Gün geçtikçe bilinirliği artan kripto paraların ileri zamandaki akıbeti bilinmiyor. Ancak ülkeler ve kurumsal yatırımcılar piyasaya girdikçe piyasa daha fazla kitle toplamaya devam ediyor. Ve insanlar kripto paralardan para kazanmaya devam ediyor.

 

Kripto Para Yatırımları Gittikçe Artıyor!

Gelişmekte olan ülkelerin birçoğunda Bitcoin benimsemesi çift haneli yüzdelerdeydi. Ancak şimdi ABD’de de tek haneli yüzdelerden çift haneli sayılara yükseldi. Daha entresan olan şey, kripto para birimlerinin kurumsal olarak benimsenmesinin büyümesi ve hızlanmasıdır.

Neredeyse bütün büyük kurumlar dijital para birimlerine yatırım yaptı. Ek olarak yatırım yapmayanlar bile dijital para birimlerine yatırım yapmayı planlıyor.
Kripto para yatırımı için geç kaldığınızı düşünmemelisiniz. Geleceğe yönelik teknolojileri araştırarak kendi stratejinizi oluşturarak uzun vadeli, sizi üzmeyecek miktarlar ile kripto para piyasasına hala yatırım düşünebilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız