Kripto Para Piyasasına Savaşın Etkisi

Kripto Para Piyasasına Savaşın Etkisi

Yazar Yorum Yap 0 views
Kripto Para Piyasasına Savaşın Etkisi

Kripto Para Piyasasına savaşın etkisi, Rusya’ya karşı artan mali yaptırımların ortasında, kripto para borsaları Binance ve Kraken, ülkedeki kullanıcıların hesaplarının dondurulmasını yasakladı.

Binance, Rus hükümetinin Ukrayna’yı işgali nedeniyle kınama almasına rağmen, kullanıcılar üzerinde tek taraflı bir dondurma başlatmayacağını belirtiyor.

“Milyonlarca masum kullanıcının hesabını tek taraflı olarak dondurmayacağız. Kriptonun dünya genelindeki insanlar için daha fazla finansal özgürlük sağlaması gerekiyordu” dedi.

Binance’in kararı, Ukraynalı yetkililerin işgalin ardından ülkeye artan baskının bir parçası olarak kripto borsalarını Rus kullanıcıları üzerinde baskı kurmaya çağırmasının ardından geldi.

Kripto Borsaları Rus Müşterilere Hizmeti Durdursun

Bildiğiniz üzere Ukrayna Başbakan Yardımcısı kripto para borsalarından Rus müşterilere hizmet vermeyi durdurmalarını istedi.

Başka bir yerde Kraken, hareketin ancak yasal yollarla gerçekleştirilebileceğini belirtti. Ancak borsa CEO’su Jesse Powell’a göre, Rus kullanıcılar olası bir dondurmaya karşı hazırlıklı olmalı.

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, ülkenin kripto topluluğunun, Rus politikacılarla bağlantılı hesapların tanımlanmasına yol açan ayrıntıları sağlayan kişileri ödüllendireceğini duyurdu. Borsaların sıradan kullanıcıların yanı sıra politikacıların hesaplarını engellemesi gerektiğini belirtti.

İşgalden bu yana, batılı ülkeler, son zamanlarda odak noktası kripto borsalarına koyarak Rusya’ya çeşitli mali yaptırımlar başlattı. Özellikle, dijital para birimleri geleneksel ekonomik sistemlere bir alternatif olarak lanse edildi. Ve zengin Rusların yaptırımları atlatmak için kullanmaları için bir seçenek olarak hareket edebilir.

Kullanıcıların diğer yargı bölgelerinde bulunan merkezi olmayan platformlara da erişimi olan birkaç kripto borsasının Rusya merkezli olduğunu belirtmekte fayda var. Bu durum yaptırım uygulanmasını zorlaştırdı.

Rus cüzdanlarını engelleme çağrısı, Ukraynalı yetkililer Rus işgaliyle mücadele operasyonlarını finanse etmek için kripto bağışlarından yararlanırken bile geliyor. 27 Şubat itibariyle, kripto bağışları, kursu destekleyen birkaç kuruluş ve kişi ile 27 milyon doları aştı.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız