Kripto Para Ön Satıştan Para Kazanma

Kripto Para Ön Satıştan Para Kazanma

Yazar Yorum Yap 10 views
Kripto Para Ön Satıştan Para Kazanma

Kripto para ön satıştan kazanç elde etmek sanıldığı kadar zor değildir. Kripto para topluluğu tarafından en çok araştırılan konulardan biri olan ön satış süreci (ICO), yerli kripto para yatırımcılarının da radarına takılmıştır. İlk Para Teklifi (ICO) olarak tanımlanan kripto para ön satış işlemleri ve bu süreçten para kazanma konusu hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Kripto Para Ön Satış (ICO) Nedir?

Kripto ilk para teklifi (ICO), topluluk içinde ön satış olarak da adlandırılır. Kripto para dünyasının ilk halka arz (IPO) ile eşdeğeri olan bu uygulama, yeni projeler tarafından tercih edilir. Dolayısıyla kripto para piyasasına giriş yapmaya hazırlanan yeni bir uygulama veya hizmet, bu süreci başlatmak için para toplamayı hedefler. Şirketin ICO ile başlattığı para toplama yöntemine, kripto para ön satış adı verilir.

Herhangi bir kripto para birimi piyasaya sürülmeden önce ön satış sürecine tabi tutulabilir. Bu süreçte söz konusu kripto para projesi ile ilgilenen ve bu projenin gelecek vaat ettiğini düşünen yatırımcılar, bu ön satıştan pay alarak fon toplanmasına yardımcı olur. Şirketin sunduğu ürün veya hizmeti kullanmak için piyasaya sürülen bu kripto para birimi ayrıca projedeki bir hisseyi de temsil edebilme özelliğine sahiptir.

Kripto Para Ön Satış Kazançlı Mı?

Kripto para ön satıştan para kazanmak özellikle son dönemde giderek popüler hale gelmiştir. Her geçen gün yeni kripto para projelerinin piyasaya sürülmesi ve bu sektörde büyük bir kazanç havuzunun olması, yerli kripto para yatırımcılarının da iştahını kabartmaktadır.

Özellikle ERC-20 token standart gibi yeni kripto paraları oluşturmak için gereken geliştirme sürecinin çoğunda ICO’lar sayesinde azımsanmayacak seviyelerde fon toplanabilir. Kripto para ön satış uygulamalarının kazançlı olup olmaması tamamen sürecin nasıl yönetildiği ile ilgilidir. ICO kampanyası süresi boyunca, projenin meraklıları ve destekçileri, projenin bazı tokenlarını ya da coinlerini dijital para birimi ile satın alır.

Şirketin hisselerine benzeyen bu coinlerden toplanan para, şirket tarafından talep edilen asgari fonları karşılamıyorsa ICO başarısız sayılır ve toplanan para destekçilere iade edilir. Öte yandan finansman gereklilikleri belirli zaman içinde karşılanırsa ICO başarılı sayılır ve toplanan para projenin hedeflerini gerçekleştirmek için kullanılır. Bu süreçte proje gelişimine devam ettiği için fiyatını da artıracağı için destekçilere yüksek oranda kazanç fırsatları sunabilir.

Kripto Para Ön Satış Nasıl Çalışır?

Kripto para ön satış çalışma prensibi genellikle yatırımcıların, fonları depolayan ve daha sonraki bir zamanda eşdeğer bir değer dağıtan akıllı bir sözleşmeye para göndermesine olanak tanır. Küresel bir yatırımcı havuzundan para alan yatırımcılar sebebiyle ICO süreci kapsamında toplanan tokenların sayısı astronomik rakamlara ulaşabilir.

Kripto para piyasasında ön satıştan büyük kazanç sağlayan ve yatırımcıların dikkatini çekmeyi başlatan proje Ethereum (ETH) ICO’su olmuştur. Temmuz 2014 tarihinde gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde 18.4 milyon dolarlık fon toplanması, ICO uygulamalarına olan ilgiyi de arttırmıştır.

ICO ve IEO Farkları Nelerdir?

ICO ve IEO arasındaki farklar, ön satış projelerine ilgi duyan yatırımcılar tarafından araştırılan konular arasındadır. En basit tabiri ile ICO ve IEO farkları şu şekilde sıralanabilir:

  • ICO token düzenleyicilerinin web sitesi görevini üstlenir, IEO ise borsa platformudur.
  • ICO farklı projeler tarafından yapılabilir, IEO ise sadece borsa kullanıcılarını AML ve KYC kapsamında değerlendirir.
  • Ön satışta ICO’daki projeler geliştiriciler tarafından sağlanırken, IEO’da bu tür işlemler sadece kripto para borsalarında gerçekleşir.

Kripto para ön satış işlemlerine olan ilgi giderek artarken yerli yatırımcılar için de kaçırılmayacak fırsatlar sunulmaktadır.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan