Kripto Dünyasında Dolandırıcılığa Dikkat

Kripto Dünyasında Dolandırıcılığa Dikkat

Yazar Yorum Yap 29 views
Kripto Dünyasında Dolandırıcılığa Dikkat

Bu dönemde bir çok takipçimizden dolandırılma mesajları almaya başladık bu yüzden bu yazıda sizler için başınıza gelebilecek dolandırılma senaryolarından bahsedeceğim.

Öncelikle bu dolandırılma senaryoları daha çok ön satışlara katılan yatırımcıların başına daha çok geldiğini farkettim. Bunun nedeni ön satışlara katılan yeni yatırımcılar projeleri araştırmıyor ve burada ki kazançları görünce heyecanla almak istiyor. Bu nedenle dolandırılma fırsatı bulunan en uygun yer ön satış senaryoları olduğunu söyleyebiliriz. Peki dolandırılmamak için nelere dikkat etmeliyiz.

Örnek vererek ilerlemek istiyorum takipçilerimizn başına gelen senaryolardan. Bir takipçimiz pulsepad aldığını sanmış ama daha pulsepad İDO süreci başlamamıştı. Dolandırıcı arkadaşımıza bir web site bağlantısı göndermiş ve buradan girip alım yapabilirsiniz diye. bu site bscpad sitesi dolandırıcı kişilik birebir aynı tasarımı yapmış. Arkadaşımızda bir heyecanla bu sahte siteden alım yapmış.

Diğer bir senaryo ise; telegram gruplarından whitelist kazandınız ve şu kontrat adresinden alım yapabilirsiniz diye gelen mesajlar. Bu mesajlara sakın itibar etmeyin bunlar sizi dolandırmaya çalışan kişilerin attığı linkler. Unutmayın hiç bir proje size özel olarak mesaj atmaz. Hatta bunun bir ilerisi mail hesaplarına gönderilen linkler sizlere whitelist kazandığınızı söylüyorlar uzak durun.

Whitelist sonuçlarını projenin orjinal telegram sayfasından takip edebilirsiniz. Orada grupta paylaşılıyor whitelist sonuçları bu şekilde sonuçları takip etmek sizin için en sağlıklısı olacaktır.

Nelere Dikakt Etmeliyiz

  1. Hiç bir proje size özelden mesaj atmaz whitelist kazandınız diye
  2. Hiç bir proje bu siteden alım yapabilirsiniz ve şu kontrat adresini kullanabilirsiniz diye mesaj atmaz.
  3. Whitelist sonuçlarını projenin orjinal telegram sayfasından takip edin.
  4. Kendi araştırmanızı yapın projeden önce.
  5. Projenin merketcapini vestingini ve İDO pricenı iyi bilin
  6. Projenin orjinal hesaplarını telegram ve twitter üzerinden takip edin
  7. Proje listelenme saati yanlış bir contrat adresine para yatırmayın.

Yukarıda bahsettiğim maddelere uyarsanız dolandırılma ihtimaliniz 0 inmiş olacaktır.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu