Kava Coin Nedir Kava Coin Geleceği

Kava Coin Nedir Kava Coin Geleceği

Yazar Yorum Yap 23 views
Kava Coin Nedir Kava Coin Geleceği

Kava Coin Nedir

Kava nedir diye merak ediyorsanız, KAVA; kullanıcılarının kripto varlıklarını yatırarak stabil coinleri ödünç aldığı, blokzincirleri arası bir merkeziyetsiz finansal borç verme platformudur.

KAVA Coin Özellikleri

Cosmos blockchain ağı üzerinde oluşturulan KAVA platformu kredilendirme işlemlerinde yeterli teminatlandırılma yapılmasını sağlamak ve kredilerin adil bir şekilde hak eden kullanıcılara verilmesini sağlamak için belirlenen eşik üzerinde teminatlandırma yapamayan kullanıcıların teminatlarını aldıktan sonra gerçekleşmesi gereken satışlar için açık artırma modelini kullanmaktadır.

Platformun ana tokeni olan KAVA platformda yeterli teminatlandırma olmadığında bir rezerv para birimi olarak ve platformdaki kullanıcıların alınan kararlarda söz sahibi olmasını sağlamak için oylama hakkını veren token olarak kullanılıyor.

Defi protokolleri arasında borçlandırma sistemiyle öne çıkan KAVA halihazırda yapmış olduğu defi çalışmalarıyla Binance borsasının BNB, BUSD, BTC stake’i gibi işlemlerinin hizmetini, Huobi Global Borsasında BTC farmingi hizmetini de bu platformlarla sağlıyor.

Ayrıca platform çapraz blokzincirler arası swap protokollerine aracılık eden bir büyük bir likidite havuzuna sahip. Ayrıca KAVA platformuna kripto varlıklarını teminat olarak ekleyen kullanıcılar platformun sunduğu çeşitli faiz oranlarıyla ek kazanç elde ediyorlar.

270 milyon dolar piyasa değerine sahip KAVA ‘nın toplam arzının %56’sı dolaşımda ve platform için enflasyonist bir token olan KAVA ‘nın maksimum arzı piyasada yeterli teminat miktarına ulaşılmadığı durumlarda teminat sağlamak için artırılabilir bir yapıya sahip.,

Aynı zamanda platform dolaşımdaki KAVA miktarının azaltılması için kazandığı işlem ücretlerinden, yatırılan teminatlardan alınan komisyonlardan edindiği kazançları KAVA yakmak için kullanıyor.

Akıllı sözleşmeleri Certik, B-Harvest, Quantstamp gibi firmalar tarafından doğrulanan KAVA platformunun akıllı sözleşmelerinde bugüne kadar hiçbir güvenlik açığına rastlanılmamış. 

Kava Coin Geleceği

Merkeziyetsiz finans ürünlerinin çok fazla öne çıktığı ve yaptığı yenilikler ve partnerliklerle kendilerine değer kazandırdığı bu dönemde KAVA platformu da gelecekte rakiplerinden pek geri kalmayacak gibi görünüyor.

Mainnet geliştirmesiyle ve borçlandırma sistemini birçok platforma uyarlama çalışmalarıyla KAVA önümüzdeki süreçte adından çok söz ettirebilecek kripto paralar arasında olabilir.

Kava coin geleceği için kendi borsasını da çıkarabilir. Kava coin gelecek haberleri için ‘coinmarketcall.com’ üzerinden gerçekleşecek olan haberlerini takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız