İsrail’in En Büyük Bankası Kripto Para Hizmeti Sunacak

İsrail’in En Büyük Bankası Kripto Para Hizmeti Sunacak

Yazar Yorum Yap 0 views
İsrail’in En Büyük Bankası Kripto Para Hizmeti Sunacak

İsrail’in en büyük iki bankasından biri olan Bank Leumi, yakında müşterilerine kripto para ticareti hizmeti sunacağını açıkladı.

Bank Leumi dijital platformu Pepper Invest ABD blockchain şirketi Paxos ile ortaklık kurduktan sonra yaptığı perşembe günü yaptığı açıklamada, kripto para alım-satımını etkinleştiren ilk İsrail bankası olacağını açıkladı.

Yeni hizmetin Pepper Invest müşterilerinin Bitcoin ve Ethereum kripto para birimleri satın almasına, elinde tutmasına ve satmasına izin vereceğini söyledi. Banka minimum işlem miktarını 50 şekel (15 dolar) olarak açıkladı. Pepper Invest, işlemlerden vergi tahsil edeceğini de belirtti.

Banka açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Pepper, ‘İsrail Vergi Dairesi’nin yönergelerine göre vergi toplayacak, böylece müşterilerin vergi karmaşıklıklarını yönetmesine gerek kalmayacak” dedi.

Ve hizmetin dijital bir cüzdan indirmenin risklerini de ortadan kaldıracağını da sözlerine ekledi.

Açıklamada, düzenleyici onayı beklendiğini söyleyerek lansman tarihi vermedi. Leumi, İsrail’in en büyük iki bankasından biridir.

Geçtiğimiz gün Bank Leumi, devam eden operasyonlarda kullanılmak üzere tahvil arzında 2,9 milyar şekel (900 milyon$) kadar artırmayı planladığını söyledi.

İsrail Yüksek Mahkemesi 2018 yılında ‘Bank Leumi’nin Bitcoin borsası ‘Bits of Gold’un hesap faaliyetlerini durdurmasını yasaklayan geçici bir ihtiyati tedbir kararı yayınlamıştı.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız