Gravity Bridge Nedir Nasıl Çalışır

Gravity Bridge Nedir Nasıl Çalışır

Yazar Yorum Yap 3 views
Gravity Bridge Nedir Nasıl Çalışır

Gravity Bridge nedir diye düşünüyorsanız, Ethereum ve Cosmos ekosistemleri arasında varlıklar arasında köprü kuran, amaca yönelik, tamamen merkezsiz, güvenilir bir blok zinciridir. Ethereum ve EVM uyumlu tokenlar, Gravity Bridge üzerinden bir Cosmos cüzdanına ve ardından diğer Cosmos cüzdanlarına veya DEX’lerine (Osmosis veya Gravity DEX gibi — Şimdilik Emeris Dex üzerinden) aktarılabilir. Cosmos SDK tabanlı blok zincirleri, benzer şekilde Gravity Bridge üzerinden Ethereum ekosistemine token gönderebilir ve bu da onları Uniswap veya diğer ETH DEX’lerde transfer veya potansiyel olarak ticaret için kullanılabilir hale getirir.

Gravity Bridge Özellikleri

Gravity Bridge merkeziyetsizdir.İşlemleri göndermek ve iletmek için Gravity Bridge blok zincirinin tam doğrulayıcı setini kullanmak, Gravity Bridge’i merkezileştirilmiş çoklu imza veya özel bir düğüm ve imza grubu kullanan diğer blok zinciri köprülerinden farklı olarak iyi bir köprü uygulaması ortaya koyar.

Gravity Bridge izin gerektirmez. Herhangi bir Cosmos tabanlı blok zinciri, Gravity’ye bağlanmak ve Ethereum ve EVM tabanlı zincirlerden varlıkları aktarmak için IBC’yi (Blockchain Arası İletişim) kullanabilir. Benzer şekilde, herhangi bir ön uç sağlayıcı özel bir çözüm oluşturabilir ve son kullanıcıların Cosmos’a Ethereum ve Ethereum tabanlı Stabil coinleri göndermesini sağlayabilir.

Gravity Bridge Nasıl Çalışır

13 Aralık Pazartesi günü, 100’den fazla doğrulayıcı ile ana ağ Gravity Bridge başlatıldı. Gravity Bridge her zaman merkezsiz bir proje olmuştur. Yalnızca bir avuç içeriden validator tarafından yürütülen merkezi bir olay yerine, Gravity doğrulayıcıların eşzamansız olarak katılmasını sağlayan merkezi olmayan bir başlatma işlemi kullandı.

Bizi Takip Edin

« Önceki konu

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız