Gizlilik Coinleri Nedir Neden Artıyor

Gizlilik Coinleri Nedir Neden Artıyor

Yazar Yorum Yap 3 views
Gizlilik Coinleri Nedir Neden Artıyor

Gizlilik coinleri dün itibariyle artış göstermektedir. Bununla beraber gizlilik coinleri nedir neden artıyor merak edilmektedir. Öncelikle Biden’in kripto para birimlerini düzenleyen bir başkanlık emri imzalayacağına dair bir rapor, gizlilik coinleri fiyatını arttırdı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’in yakında kripto para birimlerini düzenleyen bir başkanlık emri imzalayacağına dair bir rapor, bu sabah gizlilik odaklı coin fiyatlarında bir artışa yol açtı. Gizlilik kripto paralarının fiyat artışı, Rus yaptırımlarıyla veya arkasındaki nedenin bu olup olmadığıyla açıkça bağlantılı değil. Monero (XMR) gelen açıklamanın ardından bir buçuk saat içinde %29,2 artışla 169 dolardan 204 dolara yükseldi. Monero yazı kaleme alındığı sırada 196 dolardan işlem görmektedir.

Aynı zamanda açıklamayla Zcash, 20 Ocak’tan bu yana en yüksek seviyesine ek olarak, %26.3 artışla 139 dolara yükseldi. Dash ise %11 artışla 95 dolara yükseldi. Ayrıca Rose fiyatı %7.4 artarak 1.11 dolara yükseldi. Verge (XVG) son 24 saat içerisinde %20 artış yaşadı. Horizen (ZEN), %16 yükseldi.

Gizlilik Coinleri Nedir

Çoğu kripto para birimi anonim yapıya sahip olsa bile, aslında tam anlamıyla gizli değillerdir. Gizlilik odaklı kripto paralar, kullanıcıları hakkında kimlikleri ve işlem geçmişleri gibi bilgileri gizler. Transfer işlemlerinin izlenemediği, kimlik bilgilerinin paylaşılmadığı ve kullanıcılara anonimlik sağlayan kripto paralardır.

Örneğin Monero birkaç nedenden dolayı benzersizdir. Bu proje, maksimum ademi merkeziyetçilik için çabalıyor, bu da kullanıcıların, başkalarına güvenmek zorunda kalmadan ağı kullanabilecekleri anlamına geliyor. Gizliliğe katkıda bulunan birkaç ayırt edici özellik vardır.  XMR, kullanımını izlemeyi mümkün kılan benzersiz bir seri numarasına sahip Bitcoin’den farklı olarak tamamen değiştirilebilir. Monero savunucuları, varsayılan özelliğin göndericileri, alıcıları ve aktarılan kripto miktarını gizlediğini savunur. Bunun da “seçici olarak şeffaf” olan Zcash gibi rakip gizlilik kripto paralarına göre bir avantaj sağladığını söylüyor.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız