Fantom Coin Geleceği FTM Coin Yorum

Fantom Coin Geleceği FTM Coin Yorum

Yazar Yorum Yap 0 views
Fantom Coin Geleceği FTM Coin Yorum

Fantom coin geleceği için, kripto piyasasında bilinen kripto paralardan bir tanesidir. Fantom, yeni nesil bir blok zinciri çözümüdür ve bir blok zinciri 3.0 projesi olarak hareket eder. Ekip, Fantom’u, mevcut blok zinciri projelerini rahatsız eden ölçeklenebilirlik ve onay sürelerini çevreleyen sorunları çözen dünyanın ilk DAG tabanlı akıllı sözleşme platformu olduğunu duyurdu. Fantom, yüksek düzeyde ölçeklenebilir, akıllı sözleşme sağlayıcısı olarak EOS ve Zilliqa gibi projelere rakip olmaya hazırlanıyor.

FTM Coin Geleceği

FTM coin geleceği, coinmarketcap verilerine göre yazımız sırasında 1.87$ işlem görmektedir. Fantom, hızlı, ucuz, ölçeklenebilir, merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri platformudur. Fantom, yalnızca DeFi geliştirmeyi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda Finansal Piyasalar, Kurumsal Finansman, CBDC (Merkez Bankası Dijital Para Birimi), Gayrimenkuller, Akıllı Sağlık,… Ayrıca Fantom’un bazı istisnai özellikleri şu şekilde sıralanabilir: Hız, Güvenlik, Ölçeklenebilirlik, EVM ile Uyumluluk.

Bu avantajları diğer blok zincirlerine göre uygulamak için Fantom, yenilikçi bir aBFT konsensüs mekanizması olan Lachesis’in kullanımını benimser. Bu algoritmanın temel özellikleri şunlardır:

  • Asenkron: Kullanıcılar istedikleri zaman, istedikleri zaman komutları özgürce işleyebilir.
  • Lidersiz: Hiç kimse tek başına sistemin kontrolünü ele almıyor.
  • Bizans Hata Toleranslı: 1/3 düğüm hatalı veya kötü niyetli olsa bile işlevseldir.
  • Nihai: İşlemler sadece 1-2 saniye içinde onaylanır, bu da anlık olarak kabul edilebilir.

Fantom Vakfı, Güney Koreli bilgisayar bilimcisi Dr. Ahn Byung Ik tarafından kuruldu. Şu anda platformun CEO’su Michael Kong. Oldukça etkin ve verimli bir yapıya sahip olan HNT uzun yıllardır faaliyet göstermektedir.

 

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız