Fan Token Nedir? Fan Token Nasıl Alınır?

Fan Token Nedir? Fan Token Nasıl Alınır?

Yazar Yorum Yap 17 views
Fan Token Nedir? Fan Token Nasıl Alınır?

Kripto paraların günümüzde geldiği noktaya baktığımızda adından sıkça söz ettirmekte ve yeni yatırım aracı olarak tercih edilmekteler. Fiyat dalgalanmaları sebebiyle kazanç oranlarını yüksek bulan yatırımcıların tercihi haline gelmiştir. Kitlelerin, kripto paralara yoğunlaşmasından sonra büyük  futbol kulüpleri bu yatırımcı akınından faydalanmak ve taraftarları arasında etkileşimi farklı boyutlara taşımak amacıyla ‘fan token’ çıkarmaya başladılar.

Fan Token Nedir?

Peki fan token nedir ? Büyük kulüplerin taraftarları arasında etkileşimi arttırmak için; borsalar ile anlaşması, kendi dijital paralarını oluşturması sonucu ortaya çıkan dijital paralara fan token denir. Fan tokenlere taraftarların ilgisi yüksek seviyede. Ülkemizde futbola olan ilgiden dolayı birçok futbol kulübü  fan token çıkartmış durumda. Hızlıca yükselen bu piyasada spor kulüpleri de kendilerine yer ediniyor. Taraftarı olduğunuz kulübün Fan tokeni nasıl alınır? Bu soruya cevap arıyor iseniz doğru bir cevap olması açısından taraftarı olduğunuz kulübün sosyal medya hesaplarına göz gezerek, fan tokeni olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Yalnızca taraftarı olduğunuz kulübün değil, dilediğiniz spor kulübünün fan tokenine sahip olabilirsiniz.

Taraftarlar Fan tokenler sayesinde, kulübün yapacağı transferlerde söz sahibi oluyor ve takımın çıkacağı maçlarda giyecekleri formayı seçme hakkını elde ediyor. Kulübün yapacağı yatırımlar ve işlerin yolunda gitmesi halinde, satın alınan fan tokenlerin değeri artarak, yatırımcının yapmış olduğu yatırım değer kazanır. Yatırımcıların ilgisini çeken diğer bir konu ise fan tokenlerin gelecek için bir yatırım aracı haline dönüşmesi.

Fan Token Nasıl Alınır?

Peki fan token nasıl alınır? Fan token sahibi nasıl olabilirim? Kulüpler fan tokenlerini borsalar aracılığıyla piyasaya sürerler. Satın alma kısmı öncelikle, fan tokenin çıkacağı borsada ön satışının yapılmasıyla başlar. Borsa ile kulüp arasında belirlenen tarihlerde ise, fan token borsa üzerinde alışverişe açılmış olur. Kulüpler fan tokenleri ile ilgili tüm bilgileri sosyal medya hesaplarından resmi açıklamalar ile belirtir. Fan token nasıl alınır sorunu, fan tokeni çıkacak kulübün hangi borsa ile anlaşacağı sorusu cevap bulduğunda çözülmüş oluyor. Taraftarlar borsaya üyeliklerini gerçekleştirdikten sonra kyc doğrulamalarını tamamlamaları gereklidir.

Bu aşamaları tamamlamış kişiler, fan token sahibi olmaya hazır durumdadır. Satın almayı gerçekleştirmek için borsa platformuna, yatırım yapacakları tutarı göndererek alım satım kısmından diledikleri miktar ile fan token satın alabilirler. Böylelikle fan token nasıl alınır kısmında gerekli işlemler tamamlanmış olur.

 

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız