Ethereum Tabanlı Coinler Ve Tokenler

Ethereum Tabanlı Coinler Ve Tokenler

Yazar Yorum Yap 22 views
Ethereum Tabanlı Coinler Ve Tokenler

Ethereum tabanlı altcoinler ve tokenler, özellikle altcoin yatırımcıları tarafından yakından takip edilmektedir. Piyasa değeri açısından Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum, lider altcoin olarak tanımlanır. Vitalik Buterin tarafından tasarlanıp 2015 yılında kripto para piyasasına sürülen Ethereum pek çok altcoinin de altyapısını oluşturur. Ethereum tabanlı coinler ve tokenler, yatırımcısına yüksek oranda kazanç sağladığı için tercih edilir.

Ethereum Tokenleri Nedir?

Ethereum tokenleri, kripto para piyasasın ERC-20 olarak bilinir. Ethereum, sadece bir kripto para birimi olmayıp aynı zamanda uygulama geliştiricileri ve blok zinciri üzerinde çalışanlar tarafından kullanılan bir platformdur. Ethereum tokenleri, kullanıcıların ERC-20 teknik standardına sahip tokenleri üretmesiyle piyasaya sürülür.

Ethereum izinsiz olduğu için herkes bu ağ üzerinde ERC-20 tokenleri oluşturabilir. Ethereum ağının açık kaynak kodlu olması sayesinde sıfırdan token oluşturmak yerine bu altyapı kullanılabilir. Akıllı sözleşmeler kullanarak ERC-20 tokenleri üreterek blok zinciri dünyasında farklı uygulamalar için etkili çözümler elde edilebilir.

Ethereum Tabanlı Altcoinler Neler?

Ethereum tabanlı altcoin projeleri de ERC-20 tokenleri gibi bu açık kaynak kodlu sistemi kullanır. Ethereum ağının ve yerel kripto para birimi olan ETH projesinin popülerliğinden de yararlanan bu altcoinler, kripto para piyasasında büyük ilgi görmeye devam etmektedir. Yerli yatırımcıların da tercih ettiği Ethereum tabanlı altcoin projeleri arasında şunlar öne çıkmaktadır:

  • Ren Coin (REN)
  • Aelf (ELF)
  • Uniswap (UNI)
  • Pancakeswap (CAKE)
  • Kyber Network (KNC)
  • Chainlink (LINK)
  • 0x (ZRX)

Görüldüğü üzere kripto para piyasasında değeri hızla artan kripto para varlıkları içinde Ethereum tabanlı altcoin projeleri de yer alır. Bu projeler, özellikle Ethereum fiyatı arttıkça ya da proje güncellemeleri geldikçe değer kazanır.

Ethereum Tabanlı Coinler Yükselir Mi?

Ethereum tabanlı coinlerin yükselişi, geride kalan güncellemeler ve Londra Hard Forku ile birlikte büyük dikkat çekmektedir. Yerli yatırımcıların yakından takip ettiği Ethereum tabanlı altcoin fiyatlarında önümüzdeki dönemde de yükseliş hareketlerinin devam etmesi beklenmektedir. Özellikle Etherum 2.0 güncellemesinden sonra Ethereum tabanlı coinler ve tokenler de yatırımcılara büyük kazançlar sağlamaktadır.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan