Ethereum fiyat tahmini 2022 | ETH fiyat analizi 2022

Ethereum fiyat tahmini 2022 | ETH fiyat analizi 2022

Yazar Yorum Yap 11 views
Ethereum fiyat tahmini 2022 | ETH fiyat analizi 2022

Ethereum fiyat tahmini 2022 senesinde Rusya ve Ukrayna krizinin ardından yatırımcıların en çok sorguladığı kripto para varlıklarının başında gelmektedir. Daha öncesinde Ethereum geleceği ve yorumları ile ilgili bir makale yazmıştık. Bugünde ETH fiyat analizi ve tahminlerinin bulunduğu bu makaleyi kaleme aldık. Ethereum en çok bilinen altcoindir ve birçok yatırımcı ve meraklısı için başka bir kripto para biriminden çok daha fazlasıdır. Uzmanlar, 2022’de değerinin %400’e kadar artabileceğini söylüyor.

Ethereum’un yerel tokeni Ether (ETH), yaratılışından bu yana değer olarak son derece arttı. 2015 yılında bilgisayar programcısı Vitalik Buterin tarafından piyasaya sürülen Ether, 2015 lansmanında 0,311 ABD dolarından geçen yılın sonundaki en yüksek fiyatıyla yaklaşık 4,800 ABD dolarına yükseldi – bu arada bol volatilite ile.

Ether kısa süre önce 2.200 dolara kadar gerilemiş olsa da, bu hala yazının yazıldığı sırada yaklaşık %707.296’lık bir ömür boyu yatırım getirisini (ROI) temsil ediyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinden farklı olarak, Ethereum için farklılaştırıcı bir özellik, geliştiricilerin yeni araçlar, uygulamalar ve NFT’ler oluşturmasına ve güçlendirmesine olanak tanıyan bir yazılım ağı olarak kullanılmasıdır.

Blockchain tabanlı yazılım ağı, teknoloji dünyasında, özellikle oyun, müzik, eğlence ve merkezi olmayan finans (DeFi) için birçok kullanıma ve uygulamaya sahiptir ve bu da onu geçen yıl en popüler ve yaygın olarak kullanılan kriptolardan biri haline getirir.

Ethereum fiyat tahmini 2022

Üç uzmana Ethereum’un bu yıl ne kadar yükseldiğini düşündüklerini sorduk ve her biri Ethereum’un gelecekteki fiyatını tahmin etmenin neredeyse imkansız olduğunu söyleyerek tahminlerini nitelendirdi. Ve diğer uzmanlar, ETH’nin fiyatının önümüzdeki aylarda Bitcoin’den daha volatil olacağını söyledi.

ETH fiyat analizi 2022

Ethereum, temel olarak algoritmalar aracılığıyla finansal işlemleri yürüten blok zincirinde kodlanmış talimatlar olan akıllı sözleşmeleri kullanan ilk blok zinciri olarak ün kazandı.

Şimdi benzer yeteneklere sahip yeni Ethereum alternatifleri piyasaya çıkıyor ve ETH talebini hem olumlu hem de olumsuz şekillerde değiştiriyor. İşte Ethereum’un fiyatını etkileyen birkaç değişken.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu