En İyi Defi Coinleri Hangileri

En İyi Defi Coinleri Hangileri

Yazar Yorum Yap 9 views
En İyi Defi Coinleri Hangileri

Defi Coinleri Nedir

Merkezi olmayan finans belirteçleri, kripto kullanıcılarına kredi, borç verme ve sigorta gibi bir dizi banka benzeri hizmete erişim sağlar.

DeFi belirteçleri, akıllı sözleşmeler kullanarak çalışan otomatikleştirilmiş, merkezi olmayan platformlara özgü çeşitli kripto para birimlerini temsil eder . Bunlar, kullanıcıların 75 milyar dolarlık kripto paranın kilitlendiği blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir dizi finansal uygulama ve hizmete erişimini sağlar .

Merkezi olmayan finans (DeFi) belirteçleri , toplam 1,7 trilyon dolarlık kripto para piyasasının nispeten küçük bir oranı olan 114 milyar dolarlık bir piyasa değerine hükmediyor. Bununla birlikte, bir önceki yıl 89 milyar dolardan sektördeki en hızlı büyüyen sektörlerden biri haline geldi.

En İyi Defi Coinleri Hangileri

Merkezi olmayan finans, velayet dışı finansal protokoller, platformlar ve hizmetlerden oluşan birbirine bağlı bir ekosistemdir.

LUNA, 34.3 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük DeFi tokenidir. Terra ağının yerel para birimidir ve ABD dolarına sabitlenmiş TerraUSD (UST) gibi Terra’nın algoritmik sabit paralarını destekleyen mekanizmaları teminat altına almak için kullanılır. Terra ayrıca, doğrulayıcıların belirteçleri paylaştığı ve ağa güvenlik sağlamak için ödüllendirildiği ağın hisse kanıtı konsensüs mekanizmasında da kullanılır.

MarkerDAO tarafından basılan USD sabitli bir sabit para olan DAICoin Gecko’nun DeFi belirteçleri listesine göre piyasa değerine göre ikinci en büyük DeFi belirtecidir.

Bunu, akıllı sözleşmeleri hava durumu raporları veya fiyat bilgileri gibi doğru, gerçek dünya verileriyle besleyen merkezi olmayan oracle ağının yerel simgesi olan Chainlink’in LINK’i takip ediyor .

Üçüncü sırada, Lido stake etme protokolünde stake edilen Ethereum’u temsil eden lido staked ether (SETH) yer alıyor .

CoinMarketCap ve CoinGecko gibi kripto para piyasası izleyicileri, DeFi ile ilgili tüm projeleri aynı kategori altında gruplandırsa da, bazı DeFi protokollerinin sunduğu yönetişim belirteçlerine göre daha da farklılaştırılabilirler.

DeFi Coinleri Nereden Satın Alınır?

DeFi coinleri kulağa yalnızca DeFi protokollerinde satın alabileceğiniz jetonlar gibi gelebilir, ancak durum hiç de öyle değil. Coinbase, Binance ve FTX gibi çoğu merkezi kripto para borsası , büyük DeFi belirteçlerini listeler. Bunlar, tıpkı diğer herhangi bir kripto para birimi türünde yaptığınız gibi takas edilebilir veya yatırım yapılabilir.

Protokol yönetimine katılmak için, belirteçleri bir DeFi cüzdanında tutmanız ve cüzdanı, Snapshot gibi söz konusu protokol tarafından kullanılan yönetişim platformuna bağlamanız gerekir . Kayda değer, yönetime katılım herhangi bir gaz ücreti gerektirmez.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız