Elon Musk Bitcoin Satın Alacak mı

Elon Musk Bitcoin Satın Alacak mı

Yazar Yorum Yap 10 views
Elon Musk Bitcoin Satın Alacak mı

Elon Musk Bitcoin satın alacak mı sorusunun altında, Elon Musk’ ın Twitter üzerinden 62 milyon takipçisine yaptığı anket yatıyor.

Elon Musk takipçilerinin, Tesla şirketi hisselerinin %10 unu satıp satmayacağına karar vermelerini istemişti. Elon Musk Tesla şirketinde yaklaşık 193 milyon hisseye sahip durumda. Bu anketi yayınladıktan sonra Elon Musk twitter üzerinden anketi farklı bir boyuta taşıdı.

Yazımız sırasında Elon Musk’ ın anketine %57.3 kullanıcı evet oyu vermişken, %42.7 lik kullanıcı kısmı ise hayır butonu kullanmış durumda. Elon Musk Twitter üzerindeki bu anketi 4 saat daha açık halde kalacak.

Bu anketin sonucuna göre hareket edeceğini söyleyen Elon Musk’ ın hisselerini satması sonucunda yüksek miktarda nakit bulundurmuş olacak. Bunun üzerine MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor, yine twitter üzerinden Elon Musk’ a Bitcoin almasını teklif etti. Elon Musk bitcoin alacak mı diye düşündüren bu diyalog üzerine Micheal Saylor, Tesla şirketini enflasyondan koruyacağını da sözlerine ekledi.

Geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor’ un Elon Musk ile normal twitter etkileşimi, Tesla şirketinin 1.5 Milyon dolarlık Bitcoin almasına sebebiyet verdi iddiaları da Elon Musk Bitcoin alacak mı sorusunu düşündürten nedenler arasında.

Elon Musk Bitcoin alıp almayacağı bilinmezken, takipçilerine twitter üzerinden sormuş olduğu anketin kapanmasına 4 saat kalmış durumda.

 

 

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız