Efinity Projesi Nedir Geleceği ve Yorumları

Efinity Projesi Nedir Geleceği ve Yorumları

Yazar Yorum Yap 0 views
Efinity Projesi Nedir Geleceği ve Yorumları

Bu içerikte Efinity projesini ve yerel Tokenı EFI Tokenı; Token Ekonomisi, altyapı ve ürün özellikleri parametrelerine göre kısaca inceleyeceğiz.

Efinity Hakkında

Enjin Firması tarafından desteklenen Efinity polkadot blok zinciri üzerine inşa edilmiş yeni nesil bir cross-chain (farklı blok zincirleri arasında geçiş yapılmasını sağlayan teknolojik modeli) NFT ağıdır.

Enjini bilmeyenler için kısaca açıklayalım.

Enjin Hakkında

Enjin, 2017 yılında, gelişmiş ERC-1155 Token standardını yazarak ve ilk NFT oluşturma platformunu başlatarak, değiştirilemez Token (NFT) endüstrisine öncülük eden bir girişimdir.

Efinity Özellikleri

Efinity’nin özelliklerine değinmeden önce ön bir bilgi vermek istiyorum.

Projenin asıl odaklandığı vizyon gelecekteki NFT kullanılabilirliğinin olası senaryoları üzerine.

Efinity çevre dostu, ölçeklenebilir ve akıllı telefonlarda bile oldukça kolay bir şekilde takas edilebilecek şekilde olması için dizayn edilmiştir.

1) Basit Tasarım

Kullanıcıların herhangi bir ek cüzdana sahip olmasına ihtiyacı olmadan işlem ücretlerini ödeyebilmesi için dizayn edilen arayüze ek olarak, altı saniye gibi işlem onayı özelliğini eklediğimizde son kullanıcı deneyimi açısından diğer nft projelerine göre hem oldukça basit kullanımı var ve hızlı.

2) Ödüllendirme

Ethereum veya Bitcoin gibi ağlara göre, Efinity’de ödül kazanmak için miner olmanıza gerek duymazsınız. Yalnızca, ağa katılmanız yeterli olacaktır.

İster NFT oluşturucu kısmında olun ister Trade kısmında olun, dileyen herkes “erken katılım/dahil olma” kapsamında EFI token dağıtımı yapmaktadır. Buradaki asıl amaç, Efinity’nin büyümesi ve gelişimini hızlandırmak.

3) Tüm NFT’ler için ortak bir ağ

Efinity, herhangi bir zincirden diğer başka bir zincir üzerine NFT’nin taşınmasına izin veren, yeni nesil özelliklere sahip, düşük fee politikası güden ve bu projeyi mobil uygulama ile gelecekte hızlı işlem vaadiyle polkadot üzerinde kurmuştur.

Buradaki asıl amaç, Ethereum gibi yüksek işlem ücretleri ödenerek alınan NFT’lerin başka ağlar üzerine taşınmasını oldukça kolay bir hale getirmek ve bu konuda lider bir konum elde etmek.

EFI Token Ekonomisi

EFI işlem maliyetleri, likidite ve ödüllendirme için Efinity ağının yerel tokenı olarak kullanılacaktır. Elinde EFI token tutan her kullanıcı DAO özelliği sayesinde proje için açılan geliştirme önerisinde bulunabilir veya aktif açık olan öneriler üzerinde oy hakkı sahipliğine erişebilir.

Yukarıdaki görselde Token Dağıtımı Dairesel Grafikte Sunulmuştur.

Ek Bilgiler & Özellikler

Maksimum EFI arzı 2 milyar olarak belirlenmiştir.

Kullanıcılar ENJ token stake ederek EFI Token kazanabiller.

Ön satış ile coinlist’te public sale olarak 100 Milyon EFI Token satışa sunulacaktır.

Efinity saniyede 700–1000 arasında işlem yapabilecek şekilde geliştirilmiştir.

Ethereum’da bu sayı ortalama 15 olarak kabul edildiğinde, projenin ne kadar yenilikçi ve ölçeklenebilir olduğunu görebiliyoruz.

Buna ek olarak, Efinity ağını kullanacak kullanıcıları yapacakları işlem başına yaklaşık olarak %2.5 oranında Fee ödemeleri gerekiyor.
Son olarak, Efinity Token satışı 2 Haziran’da coinlist üzerinden satışa çıkartılacağı duyurulmuştu. Satışlar 24 Haziran Türkiye Saatiyle 20.00’ta başlayacak.

Detaylar için adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kapanış: Son Sözler

Projenin Polkadot üzerinde inşa edilmesi ve ağlar arası NFT Swap’ın sağlanması oldukça devrimsel olacak.

Projenin arkasında Enjin’in olması ise projenin geleceği için oldukça önemli.

Fakat, NFT’lerin eski ilgisini kaybetmesi ve anlaşılması oldukça kolay olmayan bir sektör üzerinde böyle bir girişimi başlatmak kısa vadede sonuç vermeyebilir. Ancak proje bana kalırsa uzun vadeye odaklandığı için, mobil üzerinden uygulamaya entegre olacak olması dönüşümün boyutlarını gözler önüne sermektedir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Furkan Kadıoğlu