Dig Chain Nedir Nasıl Çalışır

Dig Chain Nedir Nasıl Çalışır

Yazar Yorum Yap 3 views
Dig Chain Nedir Nasıl Çalışır

Dig Chain nedir diye düşünüyorsanız, Dig Chain, Defi For you adlı P2P kripto eşler arası kredi platformunun çıkarmış olduğu bağımsız bir blok zinciridir. Bu yeni zincir üzerinde, gayrimenkul tokenizasyonu ve yönetimi kolaylaştırmayı hedeflenmektedir.

Yetki alanı bölümlendirmesi için Cosmos IBC kullanarak, daha önce gayrimenkul için oluşturulan blok zincir sorunlarını da çözmeyi amaçlamaktadırlar. Gayrimenkul tokenizasyonu, kripto sektöründe de sıcak karşılandı. Henüz blok zincirinde temsil edilmemiş 280 trilyon dolarlık mülk ve arazi bulunmaktadır. Projelerin de bu konuyu hayata geçirmeye çalışmalarına şaşırmamak gerekiyor.

Dig Chain Nedir

Dig Chain nedir için; Dig Chain’in baş mühendisi Jacob Gadikian, “Dig, her biri farklı bir yetki alanını temsil eden ve dolayısıyla yerel düzenlemelere uyabilen çok sayıda coğrafi çitle çevrili alt zincire sahip bir ana blok zinciri olarak hareket edecek” dedi. “Daha önce gayrimenkulü tokenleştirmeyi amaçlayan iki proje üzerinde çalıştım ve ikisi de başarısız oldu çünkü küresel olarak üstesinden gelmeye çalışıyorlardı.” sözlerini de cümlelerine ekledi.

Birkaç proje üzerinde çalışıp başarısız olan Jacob Gadikian daha sonra “Bu işin yerel olarak yapılması gerektiğini anladım, böylece genel proje farklı ülke ve bölgelerdeki düzenlemelere ve kanunlara kolayca uyabilir.”

Gayrimenkul Tokenizasyonunun Geleceği

Gayrimenkul tokenizasyonu, mülk ve arazilerin tokenleştirilmesi anlamına gelmektedir. Bu sebeple gayrimenkullerin, blok zincir sayesinde kolayca transferlerinin gerçekleştirilmesi, dünya çapında bir değişikliğe sebep olacaktır.

DeFi For You CEO’su Adam Chaplin, “Londra’da 10$ değerinde bir otel, Bournemouth’ta 20$ değerinde bir sahil mülkü ve Nottingham’da 40$ değerinde bir Victorian şehir evini anında telefonunuzdan satın alabileceğinizi hayal edin” dedi.

“Tokenizasyon, ekonomik geçmişi ne olursa olsun herkese gayrimenkul yatırımı açma potansiyeline sahip.”

“Dahası, gayrimenkulü temsil eden NFT’leri bir DeFi kredisi için teminat olarak kullanabilecekler.”

Dig chain sistemi Tendermint ve Cosmos SDK ve Starport kullanarak oluşturulmaktadır. Dig tokenin merkezi borsalara bağımlılığını ortadan kaldırmak ve yerel blok zincirden oluşan Dig zincirini yapılandırmak için diğer blok zincirler arasında iletişim kurmaktadır.

DeFi For You, Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiş bir eşler arası borç verme platformudur ve Dig tarafından artırılacaktır.

Dig, Ethereum Virtual Machine akıllı sözleşmelerinden Inter-Blockchain Communication uyumlu blok zincirlerine geçişi kolaylaştırmak için tasarlanan, Notional Labs’ta DeFi For You ile ortak olarak geliştirildi.

Bizi Takip Edin

Sonraki konu »

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız