DAO Nedir EventDAO Nedir

DAO Nedir EventDAO Nedir

Yazar Yorum Yap 8 views
DAO Nedir EventDAO Nedir

DAO nedir diye düşünüyorsanız, blok zinciri tarafından kanıtlanmış, kullanıcıları tarafından demokratik bir şekilde bir yazılım üzerinde çalışan, merkezi olmayan özerk bir organizasyondur.

Bu, bir NFT projesi, bir pazarlama stüdyosu, bir şehir veya Event DAO gibi tam donanımlı bir etkinlik organizasyonu planlama şirketi olabilir. Söz konusu DAO erişim kartını, tokenını veya NFT’leri mint eden veya satın alan kişiler oy kullanma hakkına sahip olur.

DAO Neden Önemlidir

Kanunların durumu ve diğer yasal yapılar nedeniyle, bir şirket veya ülke yönetmek, merkezi otoritelerin belirli kararlarda kişilerin görüşlerini sormasını kesin olarak gerektirmediği gibi, seçimlere katılma hakkı tanınarak kişilere işin bir parçasıymış hissiyatı yaratır. Bu sistemlerin ortak sorunu, manipüle edilebilmeleridir.

DAO neden önemlidir kavramına ihtiyaç duymamızın ana nedeni budur, çünkü DAO yasal normlardan ve çoğu insan faktöründen bağımsızdır, oyların blockchain üzerindeki kanıtlanabilirliği, yolsuzluk ve sahtekarlığı önler ve uygulandığı sistemde eşitliği sağlar.

EventDAO Nedir

Geliştiriciler ve moderatörler konserde, atölyede veya yeraltı partilerinde eğlenmeyi gerçekten çok seviyorlar ve EventDAO nedir için oluştururken sloganlarını “Hadi eğlenelim!” olarak belirlediler.

Ama elbette slogan büyük bir şey yaratmaya yetmedi, bu fikrin daha da ilerlemesi gerekiyordu, bu yüzden üyelerinin nerede, ne zaman ve nasıl eğleneceklerine karar vermelerine izin veren bir sistem oluşturmaya karar verdiler.

EventDAO, ERC-20 tabanlı bir “Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon”dur.

İyi müzikten ve eğlenceden hoşlanan en iyi geliştiricilerden oluşan bir ekip tarafından oluşturulmaktadır ve son derece saygın bir pazarlama ve etkinlik organizasyon şirketi tarafından desteklenmektedir.

EventDAO ekibi , kâr amacı güden bir şirket veya süper pahalı bir PR ajansı gibi herhangi bir üst otoriteye ihtiyaç duymadan, DAO üyelerimiz tarafından oluşturulan ve yönetilen, sürdürülebilir, karlı ve en önemlisi eğlenceli müzikal, kültürel ve eğlence etkinlikleri yaratmayı hedefliyor .

Ekip, DAO olarak yaratılan ve oy verilen projeleri ortaklar dışında eğlence sektöründeki diğer aktörlere bağımlı olmadan oluşturacak, finanse edecek, tanıtacak ve yürütecek.

EventDAO nedir diye soracak olursak, size yalnızca dünyaca ünlü bir sanatçının sahne arkası IRL’sine erişim sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda bu etkinliği bir topluluk olarak oluşturmanıza ve düzenlemenize ve dünyanın diğer tarafında olsa bile bundan yararlanmanıza izin verecektir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız