DAO’ LAR NASIL ÇALIŞIR

DAO’ LAR NASIL ÇALIŞIR

Yazar Yorum Yap 7 views
DAO’ LAR NASIL ÇALIŞIR

DAO’ların nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, bir DAO, projeye bağlı olarak birçok şekilde çalışabilir, ancak ana fikir, seçmenler dışında hiçbir otorite tarafından kontrol edilemeyen güvenli, merkezi olmayan bir oylama sistemi oluşturmaktır.

DAO Nasıl Çalışır

Daolar nasıl çalır için, topluluk üyeleri, projenin veya yapının gelecekteki operasyonları hakkında teklifler oluşturabilirler. DAO’nun temel kuralları, akıllı sözleşmeler aracılığıyla sistemin yaratıcıları tarafından elle yazılır. Bu sözleşmeler blok zincirine yazılır ve sonsuza kadar orada tutulur, DAO’nun “Oy pusulası” bir NFT veya token olabilir ve yaratıcıların tercihine bağlı olarak mint edilebilir, satın alınabilir veya katılımcılara airdrop olarak verilir.

DAO’LAR Nasıl Finanse Edilir

DAO’ların finansman stratejisi de DAO’nun amacına ve yapısına göre değişebilir.

NFT’ler mint edilebilir veya satın alınabilir, protokol kripto veya fiyat karşılığında token satabilir. Ayrıca, DAO bağış toplamaya başlayabilir.

EVENTDAO NFT İLİŞKİSİ NEDİR

EventDAO, NFT’leri üyeliğin kanıtı olarak kullanacak, Bu NFT’ler, para basılarak elde edilecek ve OpenSea’da alınıp satılabilir olacak.

NFT’ler üçe ayrılıyor:

Birincisi Pass Card, ikincisi VIP Card ve son olarak CEO Card.

Oy ağırlığının NFT’ye sahip olduğunuz gün sayısından bile etkilendiği ve her birinin Yönetim Panelinde farklı bir oy ağırlığına sahip olduğu bir algoritmaya sahip.

Aynı zamanda her birinin konserlerden sonraki kardan aldığı pay farklıdır.

Geçiş kartı:

Pass Card, EventDAO’nun ana erişim kartıdır ve 10K arzı vardır.

Pass Card, sahibine oy kullanma, her etkinlikten sonra kârdan pay alma, çekilişle seçilirse etkinliklere ücretsiz bilet, değilse bilete %40 İndirim hakkı verir.

VIP Kart:

VIP Kart 100 adet arza sahiptir ve EventDAO’nun orta seviye NFT’sidir.

VIP Kart sahipleri oy hakkına sahiptir ve her Etkinlikten sonra kârdan pay alırlar. Ayrıca, her etkinliğe garantili bir biletleri var.

CEO Kartı:

Sadece 1 CEO Kartı vardır ve o kart ekibe aittir. Bu kart, VC ile aynı oy haklarına sahiptir.

Oylama Sistemi:

EventDAO’ nun oylama sistemi tüm 3 Kart için 3 farklı değişken ile hesaplanmıştır.

İlk olarak, HODL — Oyununuzun ağırlığı, kartınızı HODL yaptığınız zamandan etkilenir.

İkincisi, LİSTE — Sahip olduğunuz kart herhangi bir NFT Marketplace’te listelenmemişse, oy ağırlığı algoritmik olarak daha yüksek olacaktır.

Üçüncüsü — Kartın kendisi, CEO ve VIP Kartları, Pass Kartından daha yüksek oy ağırlığına sahiptir, ancak örneğin 100 gün boyunca tutulan bir Pass Kart, yalnızca bir hafta süreyle tutulan bir VP kartından daha fazla oy ağırlığına sahip olacaktır, böylece oylar genel olarak dengelidir.

Minting %100 tamamlandıktan sonra DAO üyelerinin bir sonraki durağı Kontrol Paneli (Dashboard) olacak.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız