Cosmos Hub Nedir

Cosmos Hub Nedir

Yazar Yorum Yap 2 views
Cosmos Hub Nedir

Cosmos Hub Nedir diye düşünüyorsanız, blok zincirler sanal şehirlerdir: ortak altyapının karşılıklı yaşanan yer duygusuna ve ortak bir sosyal dokuya yol açtığı ekonomik ve kültürel alışveriş bölgeleri.

Bitcoin bir şehirdir. Orijinal uygulamaya özel zincir. Minimal özellik setine rağmen Bitcoin, zengin bir müşteriler, borsalar ve layer-2 ekosistemi ile çevrilidir. Aynı şekilde, Ethereum hızla genişleyen bir finans bölgesine sahip genişleyen bir metropoldür, o kadar ki yaşam maliyeti insanları banliyölere itiyor.

Sakinlerine mükemmel bir şekilde hizmet eden çok sayıda küçük şehir var, ancak birçok yeni nesil blok zinciri, dar bir şekilde işlem, doğrulayıcı veya parça sayısını artırmak olarak tanımlanan ölçeklendirmek için inşa edildi. Sonuç olarak, bu platformlar, müstakbel sakinlere keyfi planlar dayatıyor. Brasilia gibi ütopik projeler, bu tür yukarıdan aşağıya planlama ve dayatmalara karşı ikaz edici hikayeler olarak hizmet etmelidir.

Hayali bir uygarlık için şehirler hiçliğin ortasında inşa edilebilirken, yaşamak istediğimiz bir yeri bu şekilde yapmamalıyız. Kentleşme, kendi başına bir önkoşul veya bir son olarak değil, bir sonuç olarak en iyi şekilde anlaşılır. Bunun yerine, şehirler vatandaşlarının ihtiyaçlarına hizmet etmek, mal, hizmet ve fikir alışverişini teşvik etmek, işbirliğini, bilgi alışverişini, yaratmayı ve keşfetmeyi kolaylaştıran protokoller ve normlar oluşturmak için ortaya çıkar. Büyük şehirler, en son inşaat malzemelerini sergilemek veya etkili mimarların egolarını şişirmek için inşa edilmedi, ancak vatandaşları tarafından ve vatandaşları için organik olarak geliştirildi.

Cosmos Hub Liman Şehri

Tabii ki, şehirler izole olarak var olamazlar. Bunlar imparatorlukların, ulus devletlerin, cumhuriyetlerin ve egemen şehir devletlerinin esnek federasyonlarının daha geniş siyasi manzarasında yerleşiktir. Denizcilik hatları ve ticaret yolları, havaalanları ve dağıtım merkezleri ile küresel olarak birbirine bağlı olan bu ülkeler, sürekli bir egemenlik ve hegemonya, izolasyon ve bağlantı akışına yakalanmış durumdalar.

Her şehir benzersiz olsa da, bazı şehirler bu harika ağın desteklenmesinde özel bir rol oynamaktadır. Bunlar liman şehirleri, keşfedilmemiş bölgelere açılan kapılar ve sınırların ötesindeki yerlerdir. Okyanusların iç su yollarıyla buluştuğu yarımadalarda ve nehir deltalarında, ticaret rüzgarlarının yeni dünyalara aktığı liman şehirleri bulacaksınız. Oradan ticaret yolları oluşur; tüccarların ipek karşılığında baharat alıp verdiği pazarlar. Liman şehirleri, uzak kültürlerin, ekonomilerin ve hayal güçlerinin dinamik, canlı yaşam alanları olarak bir araya geldiği yerlerdir.

Cosmos Hub, en büyük blok zincir ekonomilerine giden ticaret yollarına sahip böyle bir liman şehridir. Bağlantılarla zenginleşen bir şehir. Bağlandığı kişileri destekleyen bir şehir. Merkez, sakinlerine siyasi ve ekonomik bir sistem dayatmak yerine, mümkün olan en iyi hizmeti sunmak için eşit şartlarda rekabet eder. Bunu, ister kendilerini Hub’da kuruyor, ister sadece geçiş yapıyor olsun, bağlantı kurmak, değiş tokuş yapmak ve katılmak isteyen en iyi doğrulayıcıları, tüccarları, geliştiricileri ve blok zincirlerini çekerek yapar.

Peki birlikte nasıl bir yer yaratmaya çalışıyoruz? Ve Hub hangi kültürü getirebilir? İnsanların gerçekten yaşamak ve büyümek istediği bir şehir inşa etmek istiyoruz. Canlı bir ekonomiye ve eşsiz bir kültüre sahip bir şehir; iyi bir yaşam kalitesi, yeni gelenler için fırsatlar; insanların yaşamaktan gurur duydukları bir yer çünkü zengin tarihi parçası olmak istedikleri bir şey. New York, Hong Kong, İstanbul: Bunlar insanların aşık olduğu şehirler. Limanları, ilham ve olasılık bulmak için okyanusları aşan insanları kabul eder — topluluk, gurur duygusu ve sivil sorumluluk buldukları yerler. Cosmos Hub için istenilen şey bu.

HUB Neler Barındırıyor

Bir Hub bir krallık değil, bir liman şehridir. Merkez bankası değil, ticaret merkezidir. Bu bir ISP değil, bir değişim noktasıdır. Bu bir havayolu değil, bir havaalanı. İyi bir merkez, yönetici bir diktatör değil, hizmetkar bir liderdir. Cosmos Hub, zincirler arası hizmetlere ihtiyaç duyan genişleyen blok zincirleri evreninde tam olarak bu öncü rolü oynayacak. Merkez, keşifleri kolaylaştıran, ticareti güvence altına alan, alışverişi teşvik eden, insanları, kaynakları ve fırsatları bir araya getirerek zincirler arası altyapı, ticaret ve kültürün bir sonraki dalgasını temsil eden kendi kaderini tayin eden, kendi kendini yöneten toplulukları oluşturmak için bir yer olacak.

Hub, büyüyen zincirler için değerli olacaktır, aynı nedenle büyük bir şehir hırslı, yetenekli ve yaratıcı insanlar için değerlidir, çünkü orası yeni insanları, yeni fikirleri, yeni olasılıkları bulacağınız yerdir. Yeni bir projeye başlamak için en iyi araçlara, kaynaklara ve işbirlikçilere sahip bir yerdir ve şehir büyüdükçe o da büyür.

Bugün HUB, merkezi olmayan organizasyon için minimum bir dizi kolaylığa sahiptir, ancak zincirler arası ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi ve pazara sunulması için önde gelen bir mekan haline gelmesi için bu koordinasyon yeteneklerinin önemli ölçüde genişletilmesi gerekecektir. Kendi kendini geliştiren bir sosyal ve teknik altyapı, Hub’ın çok çeşitli bireyler, kolektifler, şirketler, kurumlar, DAO’lar ve özerk aracıların birlikte çalışması ve teşvikleri ortak bir hedefe yönlendirmesi için bir bağlantı noktası olmasını sağlayacaktır.

Öyleyse ATOM, bu gelişen ekonomide bir paya sahiptir ve Hub’ın başarısına yatırım yapan topluluğun en güçlü aracıdır. Bugüne kadar Cosmos Hub’ın çekirdek ekipleri, doğrulayıcıları ve yatırımcıları, 30 milyar doları aşan bir teknolojiyi güvence altına aldı, ancak Hub’ın gerçek değeri ve daha büyük Cosmos ekosisteminin değeri, yalnızca IBC’nin etkinleştirilmesiyle tam olarak gerçekleştirilecek. Stargate sevk edildiğinde, bu stakerlar şimdi dikkatlerini tek bir soruya çeviriyorlar: Bir merkezde ne var? Yeni zincirler arası ekonominin ilk liman şehri. Hub, çoğu halihazırda geliştirilmekte olan ve önümüzdeki aylarda ve yıllarda aşamalı olarak başlatılması planlanan bir çekirdek altyapı setine ihtiyaç duyacaktır. Bu yol haritası, zincir kayıtları, otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılar, Bitcoin, Ethereum ve daha geniş dijital ekonomiye köprüler gibi temel zincirler arası hizmetleri içerir. Yeni blok zincirleri, zincirler arası hesaplar ve sermaye oluşumu için tesisler için ortak güvenlik ve kaynak yaratmayı içerir. Birlikte, bu altyapı ATOM’lar için yeni işlevler, blok zinciri kullanıcıları için geliştirilmiş bir deneyim, yüksek güvenlikli blok zincirlerini dağıtmak için daha basit araçlar ve Cosmos Hub’ın ötesinde bağımsız, birlikte çalışabilir blok zincirlerinin gelişen ekosistemi için sayısız hizmet sunacak.

Beş yıl önce orijinal Cosmos whitepaperı, birlikte çalışabilir, uygulamaya özel blok zincirlerin vizyonunu ortaya koydu. Stargate’in piyasaya sürülmesiyle artık temelleri tamamlandı. Ancak birlikte çalışabilirliğin doğuşuyla birlikte, Hub’ın hikayesi daha yeni başlıyor. Bir sonraki bölümün zamanı geldi. Şimdi, Cosmos’un Blok Zincirlerinin İnterneti için bir HUB olarak hizmet etmesini ve lider konumuna yükselmesini seyretme zamanı.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız