Coinbase Rusya Bağlantılı Bazı Adresleri Engelledi

Coinbase Rusya Bağlantılı Bazı Adresleri Engelledi

Yazar Yorum Yap 0 views
Coinbase Rusya Bağlantılı Bazı Adresleri Engelledi

Kripto paranın ideal bir yaptırım kaçırma aracı olduğu yönündeki suçlamalarla mücadele eden Coinbase, suçla bağlantılı Rusların kökünü kazımak için uzun süredir “proaktif” adımlar attığını söyledi.

Coinbase’in yasa dışı faaliyetlerle bağlantılıolduğuna inandığı 25.000 Rus bağlantılı kripto adresini engellediğini söyledi .

Bu rakam, Rus kötü aktörlerine karşı yıllarca süren yaptırımları ve uyum çabalarını açıklıyor. Başka bir deyişle, Ukrayna’daki savaşa özgü değildir. Grewal, Coinbase’in Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından yasadışı faaliyetlerde bir artış görmediğini söyledi.

Borsalar, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısını takip eden günlerde Rus bağlantılı kripto faaliyetlerini yakından izleme baskısı altında kaldı. Bunun çoğu, kriptonun yaptırımlardan kaçınma aracı olarak iddia edilen riskinden kaynaklanmaktadır. Coinbase ve diğer endüstri katılımcıları, bu korkuların abartılı olduğunu söylüyor.

Yasa Dışı Faaliyetlerde Bulunan Hesaplar Kapatıldı

Grewal blog yazısında, “Dijital varlıkların, yaptırımlardan kaçınmaya yönelik ortak yaklaşımları doğal olarak caydıran özellikleri var” diye yazdı. Daha sonra bu mülklerin “geleneksel finansal sisteme kıyasla kaçakçılığı tespit etme ve caydırma yeteneğimizi gerçekten geliştirebileceğini” iddia etti.

Coinbase, 25.000 bloğu, kötü aktörlerin kökünü kazıma konusundaki “proaktif” çalışmasının kanıtı olarak kullandı. Tehditleri tahmin edebileceğini, yaptırım uygulanan kişilerin şirketle ilişki kurmasını engelleyebileceğini ve kaçırma girişimlerini tespit edebileceğini söyledi.

Bu adreslerden herhangi birinin Coinbase tarafından kontrol edilip edilmediği veya bunun yerine kara listeye aldığı harici cüzdanlar olup olmadığı açık değil. Coinbase, Rusya’da çok sınırlı bir iş ayak izine sahip ve yalnızca gözetim dışı hizmetler sunuyor.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız