Casper Coin Geleceği, Casper Coin Yorum

Casper Coin Geleceği, Casper Coin Yorum

Yazar Yorum Yap 50 views
Casper Coin Geleceği, Casper Coin Yorum

Casper (CSPR) coin geleceği, girişim ve geliştiricilerin (developers) adaptasyonuna yönelik geliştirilmiş merkezsizleştirilmiş bir blockchain ekoksistemidir. Casper ağı, özel olarak oluşturulmuş bir blok zinciri, kripto para birimi ve ileri düzey geliştirici araçları dahil olmak üzere bir dizi benzersiz özelliğin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Tüm bu özellikler ve hizmetler geliştiricilerin daha fazla merkezsizleştirilmiş uygulmalar (Dapps) yapmasına imkan sağlar.

Casper (CSPR) Hangi Sorunları Çözmeyi Amaçlar?

Casper’ın çözmeye çalıştığı birden fazla problem var. Bunlardan bir tanesi networkun (ağ) işlemlerini basitleştirmek ve hızlandırmak üzere dizayn edilmesi. Casper coin geleceği sayesinde işletmelerin daha çok iş modeli yapmalarına engel olan teknik bariyerler aşıldı.

Casper’ın Faydaları

Casper coin geleceği, kullanıcıları birçok özellikten faydalanırlar. Birincisi, Casper yorum ağı merkezi (klasik) piyasalara göre daha güvenli bir alternatif sağlar. Platform açık kaynak ağı kullanarak üçünçü parti kişi ve topluluklara kolay erişim sağlar. Açık kaynak projeleri daha fazla şeffaflık sağlar (blockchainin temel mantığında olduğu üzere). Açık kaynak kullanılması platformun yatırım anlamında daha iyi bir seçenek olduğunu ortaya koyar. Herkes sürecin nasıl işlediğini bilir ve güvenlik açıkları ortadan kalkar.

Scalable (Ölçeklenebilir Olması)

Bir diğer büyük avantaj ise kullanıcılara ölçeklenilebilirlik sağlaması. Scalability endişeleri Casper coin takımının en önce çözmek istediği bir sorundu. Ethereumun yaptığı aynı hataya düşmemek için bu sorunu kesin olarak çözmek istiyorlardı. Ethereumun temel yapısında sistemin tıkanmasını ve işlem trafiğinin düzenlenebilmesi adına gas fee (işlem komisyonu) ücretlerinin artırılmasıdır. İlk başlarda bu metod başarılı oldu ancak zamanla fiyatlar sürekli olarak yükseldi ve verimsiz bir hal aldı.

Şu anki ağ trafiği eskiden spam sebebiyle oluşan sıkışıkla aynı değil. Şu an her geçen gün artan DeFi sektörürünün popülerliği bu tıkanmalara sebep oluyor. Bugünlerde Ethereum kullanıcıları rekor seviyelerde gas fee ücretleri ödemek zorunda kalıyorlar. Buna rağmen çok uzun işlem gecikmelerine maruz kalıyorlar. Tüm bu yaşanan sorunlar geliştiricileri ve şirketleri Casper coin yorum gibi alternatifler aramaya yöneltti.

Casper (CSPR) coin geleceği, casper coin yorum shardingi destekliyor. Sharding, büyük bir veritabanının daha küçük, uğraşması daha kolay parçalara ayrılması şeklinde gerçekleştirilir. Bu sayede performans artar ve sorgu yanı süresi kısaltılmış olur. Sharding bugün neredeyse sınırsız depolama kapasitesine sahip ağların ortaya çıkmasını sağladı. Sharding kullanarak geliştiriciler blockchain ağında daha kompleks ve ileri düzey uygulamalar geliştirebilirler.

Güncellenebilir ve Yükseltilebilir

Casper’ın arkasındaki geliştiriciler, ağlarının gelecekte de işlevsel kalmasını sağlamak için büyük çaba harcadılar. Casper coin geleceği blok zinciri, gelişmiş akıllı sözleşmeler ve öngörülebilir gas fee ücretleri de dahil olmak üzere yükseltilebilir özelliklerle doludur.

Casper Nasıl Çalışır?

Casper ağı, Casper CBC spesifikasyonu üzerine inşa edilmiş ilk canlı proof-of-stake blok zinciri olarak çalışır. Bu benzersiz Proof-of-Stake (PoS) konsensüs (oybirliği-uzlaşım) mekanizması, Casper’a yüksek performans ve güvenlik sağlar. Geliştiriciler, ağın geliştirici araçlarını kullanarak yeni nesil blok zinciri uygulamaları oluşturabilir.

Casper Labs

Casper Labs Casper ağının arkasındaki geliştirici ekibin adıdır. Amaçları teknik destek sağlamak ve sistemi çalışır halde tutmak.

Casper Coin Geleceği

CSPR Casper coin geleceği, casper coin yorum ekosisteminin temel hizmet tokenı’dır (utility token). Bu dinamik kriptopara sistemde farklı görevler üstlenir. PoS Doğrulayıcılarının ödemeleri CSPR ile yapılır. Aynı zamanda, normal kullanıcıların Casper’ın hizmetleri ve özelliklerini kullanması için de CSPR kullanılır. Örneğin, tüm ücretler ve ödüller CSPR ile ödenir. Ayrıca tokenlar ağın topluluk yönetiminde hayati bir rol oynar.

NFT Marketi

Casper coin geleceği, son aylarda NFT’leri destekleyeceğini duyurdu. Şirketin belgelerine göre Casper, WISekey isimli partner şirket ile gelişmiş bir NFT Marketi oluşturmak üzere anlaştı. Bu market kullanıcıların kendi NFT’lerini oluşturabilecekleri ve alıp satabilecekleri bir NFT marketi olacak. Bilindiği üzere NFT’ler blockchain ağında en hızlı büyüyen sektörlerden birisi.

Casper Coin  Yorum

Casper coin yorum, birçok sebepten yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Geliştiriciler, platformun ortaklıklarını sürekli olarak genişletiyor. Ağ bugüne kadar Terra Virtua, BIGtoken, WISeKey, Lead Ventures ve daha pek çok grupla partnerlik anlaşmaları imzaladı.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız