Bitcoin Nerelerde Kullanılır, Bitcoin Ağı

Bitcoin Nerelerde Kullanılır, Bitcoin Ağı

Yazar Yorum Yap 3 views
Bitcoin Nerelerde Kullanılır, Bitcoin Ağı

Bitcoin, nerelerde kullanılır sorusu merak edilmektedir. Bir dereceye kadar, özellikle fiyat ve hız sorunları olmak üzere mevcut havale modeliyle ilgili sorunları da ele alıyor. Geleneksel havale hizmetleri genellikle fahiş ücretler alır ve transferlerin varış noktalarına ulaşması birkaç gün sürebilir. Bitcoin ise sadece daha hızlı değil, aynı zamanda çok daha ucuz. Bunun nedeni, Bitcoin ağının işlemleri onaylamak için herhangi bir aracıya güvenmemesidir. Dünyanın her yerinde, bitcoin işlemlerini onaylamak için bilgisayar ekipmanlarını 7/24 çalıştıran gönüllü katkıda bulunanlardan oluşan bir ağ var.

Bitcoin Ağı

Bir BTC ödemesinin onaylanması yaklaşık 10 dakika sürer. Bu, Bitcoin ağının ne kadar sıkışık olduğuna bağlı olarak daha düşük veya daha yüksek olabilir. Ağı herhangi bir zamanda ne kadar çok kişi kullanırsa, bir işlemin işlenmesi o kadar uzun sürer ve bunun tersi de geçerlidir. Bunu bir otoyoldaki trafik gibi düşünebilirsiniz. Ne kadar yoğun olursa, her arabanın hedefine ulaşması o kadar uzun sürer.

Bitcoin, sınırlar arasında para transfer etmenin daha verimli ve daha ucuz bir yolu olduğunu kanıtladı. Örneğin, Dünya Bankası’na göre, 2020’nin üçüncü çeyreğinde 200 dolarlık bir havale göndermenin küresel ortalama maliyeti %6,82 idi. Bu, daha yüksek rakamlar için oldukça önemli hale gelebilir. Oysa Bitcoin ağının ortalama işlem ücreti şu anda 2,67 dolar civarında. Bu nedenle El Salvador gibi ülkeler kripto para birimini yasal olarak tanınan bir para biçimi haline getirdiler.

Genel olarak, Bitcoin merkezi değildir ve insanlara aracılara güvenmeden değer alışverişi yapma özgürlüğü verir. Ve 2020 ve 2021’deki kurumsal patlama sayesinde, birçok geleneksel şirket artık bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor.

Bitcoin Değişim Aracı

Bir değişim aracı olarak kullanılmasının dışında, bitcoin kıtlığı ve ekonomik veya enflasyondan korunma aracı olarak potansiyel kullanımı nedeniyle kendisine “ dijital altın ” unvanını kazandı. Ekonomik bir krize veya düşen para birimi değerine karşı korumak için satın alınan bir varlık türüdür. Sınırlı bir arzı olan altın gibi, Bitcoin de maksimum 21 milyon coin arzına sahiptir. Şimdiye kadar 18,9 milyon Bitcoin çıkarıldı. Bu nedenle, birçok tüccar, kurumsal yatırımcı ve küçük zaman tasarrufu yapanlar, dolaşıma girmek için yalnızca 2,1 milyon kaldığı için bitcoin’in fiyat artışından elde edilen potansiyel kazançlara uyandı.

Dünyada 20 milyondan fazla milyoner olduğu tahmin ediliyor , bu da dünya nüfusunun geri kalanına bakılmaksızın her birinin tek bir BTC’ye sahip olması için yeterli olduğu anlamına geliyor.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız