Bitcoin Ne Zaman Yükselir

Bitcoin Ne Zaman Yükselir

Yazar Yorum Yap 29 views
Bitcoin Ne Zaman Yükselir

Kripto paraların ilki olan bitcoinin, coindedik ekibimizin tarafından sıkı takibi yapılıyor. Coin piyasası her zaman ilgi alaka ve takip gerektirir. Gelişmelerden haberdar olmak, coinlerden geri kalmamak için coindedik sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

instagram, twitter, facebook, telegram, youtube

Bitcoin Nasıl Yükselir

Kripto paraların ilki olan bitcoinin fiyatı bir gün içerisinde çok fazla dalgalanma yaşar. Diğer yatırım araçlarından ayrılan en büyük özelliklerinden birisi de budur. Bu fiyat dalgalanmalarının içerisinde boğulmamak için, bitcoin nasıl yükselir, bunun mantığını bilmek faydalı olacaktır.

Bitcoin arzı sınırlı bir varlıktır. Bitcoin arz talep dengesi içerisinde hareket eder. Büyük şirketlerin bitcoin satın almaları ve daha fazla insanın bitcoine yatırım yapması fiyatı yükseltecektir. Ulusal arenada güç kazanmış devletlerin, bitcoini para birimi olarak kabul etmeleri de bitcoin üzerinde fiyat artışına sebebiyet verir. Bitcoin ne zaman yükselir diye düşünüyorsanız, haberlerin yanı sıra bitcoin madenciliği için yaşanacak gelişmeler de büyük önem arz etmektedir.

Bitcoin Neden Düşüyor

Bitcoin spekülatif bir varlık olduğundan birçok gelişme karşısında fiyat etkilenebiliyor. Fiyatların olumsuz etkilendiği zamanlarda olabiliyor. Bitcoin neden düşer diye merak edenler için genellikle büyük yatırımcıların bitcoinlerini satması sonucu diyebiliriz. Peki büyük oyuncular neden Bitcoin’lerini satar? Kripto para piyasasında herkes kar etmeyi amaçlar.

Büyük oyuncular dediğimiz, balinalar da aynı şekilde düşük fiyattan aldıkları bitcoinlerini karlı fiyattan satmayı tercih ederler. Piyasayı olumsuz etkileyecek haberler de aynı şekilde satış baskısı oluşturarak, bitcoin fiyatında değer kaybına yol açabilir.

Bitcoin’i Ne Etkiler

BTC birçok faktörlerden etkilenmekle beraber önemli haberlerden yüksek derecede etkilenir. Örneğin Çin’in Bitcoin’i yasakladığı haberi geldiğinde BTC’de ciddi düşüşler gördük. Çin yasaklamasını Bitcoin borsasında önemli bir haber olarak görebiliriz. Bu piyasada birden fazla etkiye tepki görülebilir.

Bitcoin’in çoğu zaman küçük yatırımcılar da etkilemektedir. Yine örneğin 100 dolar ve üzerindeki yatırımcılar piyasa gücü düşük olan coinlere yatırım yapmıştır. İlgili coine yatırım artmaya devam ederse, bu coine toplam yatırılan para hacmi düşük olduğu için küçük coin hızla yükselebilir.

BTC Teknik Analiz

Bitcoin’in fiyatını etkileyen önemli diğer bir etken teknik analizdir. Yatırımcıların ortak dili olan teknik analiz sayesinde yatırımcılar, kendilerine uygun stratejiyi oluşturarak ortak bir alım satım bölgeleri oluştururlar. Böylece BTC ve altcoinlerde teknik analiz kullanarak fiyatın geleceğe yönelik hareketi için daha sağlıklı karar alabilirler.

Yüksek sayıda yatırımcının giriş yapacağı düşük hacimli bir coinin olumlu fiyatlanması içten bile değildir. Tabi ki içeriye giren paraya göre coinin fiyatı şekillenecektir. Bitcoin fiyatı yüksek ve hacmi yüksek olduğu için fiyatı arttırabilmek çok büyük paralar gerektirecektir. Ellerinde çok fazla BTC bulunan balinalar da teknik analiz sayesinde alım satım bölgeleri oluşturduktan sonra teknik analize göre hareket ederek fiyata etki ederler. Eğer sağlam bir alım bölgesi belirlenen yerde çok sayıda balina, yüklü alımlar gerçekleştirirse bitcoin fiyatı yükselir. Bunu küçük yatırımcıların 100 dolar ile yapması mümkün değildir.

 

 

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız