Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin Nasıl Alınır?

Yazar Yorum Yap 8 views
Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin satın almak isteyen yerli yatırımcılar için çok sayıda farklı yöntem mevcuttur. Sanal cüzdanlar kullanarak internet üzerinden sadece tek bir tuşa basarak Bitcoin satın alabilirsiniz. İnternet bağlantısı veya Bitcoin cüzdanı gerektirmeyen yöntemleri de tercih ederek Bitcoin satın almak mümkündür. Bunun için yazımızdaki Bitcoin satın alma yöntemlerinden birini seçip hemen Bitcoin’lerinize ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Borsalarından BTC Satın Almak

Bitcoin borsalarından alım yapmak, günümüzde en popüler yatırımcı tercihleri arasında yer alır. Dünyanın dört bir yanındaki Bitcoin yatırımcılarına en kaliteli, uygun maliyetli ve güvenilir hizmeti sunabilmek için kıyasıya rekabet haline giren borsalar, yatırımcıların gözdesidir. Borsaların günümüzde hükümetler tarafından denetlenmesi ve KYC müşterini tanı politikaları sayesinde regülasyona uygun bir şekilde hizmet verdiği bilinir.

Kripto para borsalarında hesap oluşturabilmek için bazı ayrıntılı prosedürleri geçmeniz şarttır. Günümüzde pek çok kripto para borsasından Bitcoin satın alıp işlem yapabilmek için hesabınızı var olan bir banka hesabınıza bağlamanız şarttır. Bu yüzden kimlik bilgileri sürece dahil olur ve Bitcoin kullanıcılarının anonim olmasını engelleyen bir kriter olarak dikkat çeker.

Bu tür dezavantajlara rağmen Bitcoin satın almak için müşterilerine eşsiz fırsatlar sunan borsalar da vardır. Kurumsal Bitcoin yatırımcıları için gelişmiş bir platform seçeneği sunan borsalar, bireysel kullanıcılar ve tek seferlik Bitcoin yatırımcıları için de seçenekler sağlar. Siz de kendi ihtiyaçlarınıza göre en ideal hizmeti sunan Bitcoin borsasına ulaşabilirsiniz.

Çoğu Bitcoin borsasında hem masaüstü hem de mobil cihazlarla erişim sağlamak için uygun sayfalar mevcuttur. Bu yüzden çoğu platformda Bitcoin alım satım işlemleri güvenlik seviyeleri yüksek bir noktada yer alır. Ayrıca Bitcoin satın alma limitleri, ücretleri ve doğrulama şartları borsadan borsaya göre değişiklik gösterebilir. Bu yüzden Bitcoin yatırımcıları piyasadaki en güvenilir kripto para borsalarının hangileri olduğunu merak etmektedir.

Güvenilir Bitcoin Borsaları Hangileri?

En güvenilir Bitcoin borsaları arasında çok sayıda tanıdık borsanın yer aldığı gibi yerli kripto para yatırımcılarına hizmet vermeyen platformlar da mevcuttur. Bitfinex kripto para borsası, banka havalesi ve Ethereum üzerinden ödeme imkanı tanır. 2 adımlı doğrulama, evrensel ikinci faktör gibi güvenlik seviyeleri kullandığı için de son derece güvenilirdir. Yerli kripto para yatırımcılarının da Bitcoin alım satım işlemlerinde tercih ettiği borsalar arasında yer alır.

Binance borsası, işlem hacmine göre dünyanın en popüler ve en büyük Bitcoin alım satım platformudur. Türkiye şubesi de bulunan Çin merkezli Binance borsasının çok sayıda yerli kripto para yatırımcısı tarafından tercih edildiği bilinir. Borsada zaman zaman meydana gelen güncellemeler ve işlem duraklatmaları yatırımcıların tepkisiyle karşılaşabilir.

Son olarak ABD merkezli kripto para borsaları da yoğun ilgi görmektedir. Bitcoin alım satım işlemlerinde tercih edilen ABD merkezli en büyük kripto para borsası Coinbase platformudur. Bunun yanı sıra Gemini ve Kraken gibi borsalar da yatırımcıların memnuniyetle tercih ettikleri dijital kripto para alım satım platformlarındandır.

Bitcoin ATM’lerinden Satın Almak

Bitcoin ATM’lerinden alım yapmak da en çok dikkat çeken Bitcoin satın alma yöntemleri arasında gösterilir. Günümüzde çok yaygın olmaması ve yeni bir konsept yaratmasına rağmen Bitcoin ATM’leri dikkat çekici bir potansiyel taşır. Dünya genelinde giderek ilgi görmeye başlayan Bitcoin ATM’leri, ünlü alışveriş merkezlerinde ve diğer harcama noktalarında yer almaktadır. Sayıları giderek artan Bitcoin ATM’leri standart döviz ücretlerinin yanı sıra yüzde 3 ila yüzde 8 arasında değişen bir komisyon daha alırlar.

Bitcoin satın alırken borsaların sunduğu hizmete göre biraz daha masraflı bir yapısı olan Bitcoin ATM’leri son derece ilgi çekicidir. Kullanıcılara sıra dışı bir Bitcoin satın alma deneyimi yaşatan bu ATM’lere nakit para yatırmak yeterli olacaktır. ATM’ye nakit yatırdıktan sonra mobil cüzdanınızda bulunan QR kodu ATM üzerinden taratıp Bitcoin satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra parayı cüzdanınıza nasıl aktaracağınızı anlatan fişi teslim alarak da dilediğiniz kadar Bitcoin sahibi olabilirsiniz.

Bitcoin Hediye Kartları

Bitcoin hediye kartları online olarak dağıtıldığı için de ilgi toplamaktadır. Hem anonim olan hem de nakitten daha ucuz olması sayesinde tercih sebebi olarak görülen hediye kartları, günümüzde Bitcoin üzerinden de verilebilir. Bitcoin satın almak için kullanabileceğiniz bu hediye kartlarını herhangi bir mağazadan teslim aldıktan sonra yapmanız gerekenler son derece basittir.

Elinizdeki hediye kartı ile Bitcoin satın almak için Paxful ve Local Bitcoins gibi platformlarına giriş yapmanız yeterli olacaktır. Bu platformlar dünya genelinde hizmet sunsa da sadece bazı satıcıların müşterilerine vermiş olduğu hediye kartlarını kabul eder. Bu sayede Bitcoin borsası üzerinden hediye kartı verip Bitcoin alma işlemi tamamlanabilir.

Bitcoin Yatırımcı Fonu

Bitcoin yatırımcı fonları, kolektif bir yatırım çeşidi olarak görülür. Yatırım dünyasının son yıllardaki en büyük ilgi odağı haline gelen Bitcoin için de yatırım fonu oluşturulmuştur. Halka açık olarak işlem yapan Bitcoin yatırım fonu üzerinden bu kripto para birimine yatırım yapma imkanınız vardır.

İnsanlar bu sayede doğrudan Bitcoin satın almadan veya depolama ihtiyacı olmadan da yatırım fonu aracılığıyla varlıklarını Bitcoin üzerine taşıyabilir. Bitcoin yatırım fonları, dünyanın önde gelen fon yönetim şirketleri tarafından çıkarılır ve düzenleyiciler tarafından da onaylanabilir. Bitcoin satın almak için en güvenilir yöntemlerden biridir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız