Bitcoin Coin Yorum

Bitcoin Coin Yorum

Yazar Yorum Yap 2 views
Bitcoin Coin Yorum

Uzmanlardan Bitcoin yorumları yılın son aylarında yaşanan sert düşüşlerin ardından revize edilmiştir. Kısa süre önce tarihi bir rekor kıran ve işlem hacmine göre kripto para piyasalarının en büyük dijital unsuru olan Bitcoin, piyasa belirsizlikleri nedeniyle yatırımcıları tedirgin etmektedir. Şuan için dünya genelinde en güvenilir ve kripto paraların atası olarak değerlendirilen Bitcoin’in yorumları da bu tip etkilere bakılarak olumlu projeksiyonda seyretmektedir.

ABD, Çin, Rusya ve Hindistan gibi ülkelerin kripto para piyasalarına ilişkin aldıkları kararlar sonucu, özellikle ABD’nin katı politikaları piyasalarda belirsizliği de güçlendirmiştir. Bitcoin yorum ve gelecek tahminleri bu nedenle çelişkili bir düzlemde değerlendirilmektedir. Dünyanın en büyük borsalarında listelenen Bitcoin, kısa ve orta vade için şimdiki görünümüyle piyasalar tarafından yakından izlenmektedir.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin merkeziyetsiz bir dijital para birimidir. Bu dijital parayı kontrol eden herhangi bir merekezi otorite olmaması nedeniyle, alışılagelmiş finans ve bankacılık sisteminin değişmesine neden olmuştur. Para transferlerinde aracı kuruma ihtiyaç duymadan, P2P ağı üzerinden kişiler arası Bitcoin alma ve gönderme işlemleri yapılabilmektedir. Günümüzde sayıları bir hayli artan kripto paraların atası olarak kabul edilmektedir.

Satoshi Nakamoto takma adını kullanan kişi veya bir grup tarafından üretilen Bitcoin, Ekim 2008’de yayımladıkları bir makale ile dünya ekonomisinde yeni bir çağı başlattılar. Bitcoin ağı ise ilk defa 3 Ocak 2009’da faaliyete geçerek kripto para döneminin resmen başlamasını sağlamıştır.

Bitcoin Geleceği ve Avantajları Nelerdir?

Bitcoin yükselir mi sorusunun son dönemde göstermiş olduğu fiyat performansına bakılarak gündeme gelmesi oldukça normaldir. Gelecek yıllara ilişkin uzman yorumları kısa ve orta vade için olumsuz yönde seyretse de uzun vade için nispeten pozitiftir. Gelecek yıllar için 100 bin dolar hedefine sahip Bitcoin, birçok JP Morgan gibi birçok uluslararası finans kuruluşunun analizlerine göre bu hedefine yakın bir gelecekte ulaşamayacak.

Dünya genelinde kripto paraların yaygınlaşması ve Bitcoin’e yönelik kurumsal firmalardan çeşitli hükümetlere kadar birçok alanda ödeme yapma imkanının tanınması ve finansal olanakların genişlemesi sayesinde gelecekte de Bitcoin’in önemli bir yer tutacağı düşüncesi hakindir. Bitcoin’in riskleri kadar avantajları da vardır. Bitcoin yorum ve analizlerine bakıldığında ortaya çıkan başlıca avantajlar kısaca şu şekildedir:

  • Merkeziyetsiz oluşuyla izi sürülemez.
  • Geleneksel para transferine göre daha hızlı, güvenilir ve düşük maliyetlidir.
  • Piyasaları etkileyen birçok riske karşı dayanıklıdır (enflasyon, çökme riski vb.)

Bitcoin Fiyat Tahminleri

Bitcoin grafik analizi ve fiyat tahminleri incelendiğinde yakın gelecekte yeni sınırları zorlayacağı görüşü hakimdir. Son dönemde kötü bir fiyat peformansı göstererek, tarihi 69 bin dolar seviyesinden 46 bin dolarlara kadar gerileyen Bitcoin’in bundan sonraki performansı da belirsiz görülmektedir. Piyasa risklerini hala yüksek oranda üzerinde barındıran Bitcoin, yatırımcıların her dönemde temkinli yaklaşması gereken dijital varlıklar arasında gösterilmektedir.

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin dolar veya TL gibi para birimleri üzerinden de alınabilen bir dijital varlık olarak değerlendirilir. Listelendiği borsalardan herhangi birine kayıt işlemlerini tamamlayan yerli ve yabancı tüm yatırımcıların kolayca Bitcoin alması mümkündür.

Günümüzde en büyük işlem hacmine ve piyasa değerine sahip kripto para birimi olan Bitcoin; BtcTurk, Paribu, Binance gibi güvenilir ve önde gelen borsaların hemen hemen hepsinde listelenmektedir. Bitcoin yorum ve uzman tavsiyeleri dikkate alınarak güvenilir borsalardan işlem yapmak için izlenmesi gereken adımlar ise şöyledir:

  • Listeleme yapan borsalardan birine girilir.
  • Mobil/web arayüzü kullanılarak hesap oluşturulur.
  • Kimlik ve temel iletişim bilgileri ile üye olunur.
  • Aktivasyon ve para transferi sonrasında al – sat ekranına geçilir.
  • Güncel USD, TRY veya diğer birimler üzerinden alım emri verilir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan