Bitcoin Çeşitleri ve Fiyatları

Bitcoin Çeşitleri ve Fiyatları

Yazar Yorum Yap 5 views
Bitcoin Çeşitleri ve Fiyatları

Kripto para fiyatları son dönemde ciddi risk ve belirsizliklerle piyasalarda işlem görmeye devam ediyor. Kripto paraların atası ve en bilineni olan Bitcoin’in ise benzer bir seyirle faaliyetlerine devam etmektedir. Günümüzde Bitcoin’e muadil birçok altcoinde de bahsedilmektedir. Bunalar arasında Ethereum (ETH) en önemlilerinden biridir. Bazı altcoinler ETH veya BTC ağı üzerinden çalışarak piyasalarda işlem görebilir.

Fiyat analizlerinde ise Bitcoin başta olmak üzere popüler ve en çok kazandıran altcoinler de bile belirsiz bir hava görülmektedir. Siber saldırı ve dolandırıcılık risklerinin de artmasının ardından dünya genelinde Bitcoin çeşitleri ve fiyatları düşüş eğilimi içine girmiştir.

Bitcoin Çeşitleri Nedir?

Bitcoin çeşitleri arasında Bitcoin’e alternatif olarak geliştirilen ürünleri incelemek mümkündür. Bilindiği üzere Ethereum, BTC harici bir açık kaynak blok zinciri platformu geliştirilmesiyle üretilmiştir. ERC – 20 sisteminin kullanılması sayesinde birçok kripto para biriminin oluşmasını da sağlamıştır. Bitcoin’den sonraki en büyük dijital para birimi olarak değerlendirilir.

Doğrudan Bitcoin’in belirli özelliklerini geliştirmek ve BTC kod tabanı üzerine inşa edilen Bitcoin çeşitleri ise kısaca şunalardır:

  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Zcash (ZEC)
  • Bitcoin SV (BSV)

Bitcoin tabanlı geliştirilen projeler birçok kripto para borsasında işlem görmektedir.

Bitcoin Cash (BCH)  Nedir, Fiyat Tahminleri Nelerdir?

Bitcoin Cash kısaltması BCH ile piyasalarda işlem gören, Bitcoin’in belirli temel özelliklerinin geliştirilmesi için kurulmuş bir dijital para birimidir. Blok boyutlarının artırılarak daha çok işlemin kısa sürede yapılmasını hedeflemektedir. 2017 yılında oluşturulan spin – off, diğer bir ifadeyle altcoin olan BCH, sonrasında iki bölüme daha ayrılarak BCH ve BSV olarak piyasalarda işlem görmeye başlamıştır.

Bitcoin Cash (BCH) ilk çıkış fiyatının ardından işlem gördüğü borsalarda kısa sürede popülerliğini artırmıştır. Ancak Bitcoin’de görülen belirsizlik nedeniyle fiyat tahminleri hem gelecek yıllar hem de kısa vade görünümünde çelişkili projeksiyonda değerlendirilmektedir. Bitcoin çeşitleri ve fiyatları arasında piyasa uzmanlarının ve yatırımcıların yakından takip ettiği altcoinler arasında yer almaktadır.

Bitcoin SV (BSV) Nedir, Nasıl Alınır?

BSV Coin yorum ve analizleri tahmin edileceği üzere Bitcoin ile paralellik göstermektedir. Bitcoin Satoshi’s Visions (BSV) adıyla piyasada işlem gören Bitcoin SV, Bitcoin Cash’in bölünmesinin ardından ortaya çıkmıştır. Sert çatallanma yaşamasının ardından ödemeler kısmında daha çok fayda sağlaması ve Bitcoin’in asıl amacına yönelik kullanılmasına ilişkin farklar taşımaktadır.

Bitcoin SV satın alarak yatırım yapmak isteyenler; OKEx, Huobi Global, ZBG gibi büyük borsalardan işlem yapabilmektedir. Bitcoin SV (BSV) desteğine sahip herhangi bir cüzdanda veya kripto borsasında kolayca saklanabilir. İşlem çiftleri üzerinden yapılacak işlem ile BSV alımlarının ardından gelecek dönem fiyat tahminleri ve grafik analizleri incelenerek portföylere eklenebilir.

Zcash (ZEC) Geleceği ve Fiyat Tahminleri

ZEC grafik ve teknik analizlerinin son dönemde popülerleşmesi söz konusu kripto paraya ilgiyi de artırmıştır. Bitcoin kod tabanı üzerine inşa edilen bir altcoin olarak değerlendirilen Zcash, dünyanın önde gelen teknik üniversiteleri MIT ve Johns Hopkins gibi akademik kurumlarda yer alan bilim insanları tarafından geliştirilmiştir. Bu dijital varlığın ayırt edici özelliği ise işlemlerde gizliliğe verilen önemdir. Alıcı, miktar ve gönderici bilgilerinin açıklanmadan ZEC gönderimin sağlanması hedeflenmektedir.

Fiyat tahminleri için uzmanların 2022’den itibaren gelecek projeksiyonlarında belirsizliğin hakim olduğu görüşü dikkat çekmektedir. Bitcoin çeşitleri ve fiyatları arasında dikkat çeken bir yere sahip olan ZEC, işlem gördüğü piyasalarda da yatırımcıların radarına girmeyi başarmıştır. Günümüzde piyasalarda yoğun sisin hakim olması Bitcoin başta olmak üzere tüm kripto varlıklarda riskleri gün yüzüne çıkarmıştır.

Bizi Takip Edin

« Önceki konu
Sonraki konu »

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Özcan Özkan