Bitcoin Altına Rakip Olacak mı

Bitcoin Altına Rakip Olacak mı

Yazar Yorum Yap 7 views
Bitcoin Altına Rakip Olacak mı

Altın, binlerce yıldır bir değer deposu olarak hizmet etti. Bu nedenle yatırımcılar, genellikle jeopolitik gerilimlerin neden olduğu durgunlukların ve enflasyonun etkilerine karşı bir riskten korunma aracı olarak yaygın olarak kullandılar. COVID-19 salgını ve daha yakın zamanda Rusya ile Ukrayna arasındaki askeri kriz gibi son olaylar ışığında, birçok yatırımcı riskten korunma seçeneği olarak altın ve diğer değerli metallere alternatifler aradı. Dijitalleşen bir çağda, Altının egemenliğine meydan okuyacak bir rakip arayışında, Bitcoin (BTC) en göze çarpan seçenek oldu.

Altın fiyatlarındaki bir artış, genellikle geleneksel hisse senedi piyasalarında bir endişe göstergesidir ve yatırımcılar arasındaki mevcut uzlaşı, altının şu anda aşırı satın alındığı yönündedir. Yatırımcılar Rusya-Ukrayna ihtilafının jeopolitik ve ekonomik sonuçlarını tartarken altın fiyatları 2.000 dolara ulaştı.

Bitcoin, Altına Rakip Olacak mı

Aynı dönemde Bitcoin ve diğer kripto para birimleri sermaye finansmanını artırdı. Araştırma şirketi Fundstrat, risk sermayesi alıcılarının Şubat 2022’nin son üç haftasında kripto alanına yaklaşık 4 milyar dolar yatırım yaptığını söyledi. Mart 2022’nin ilk haftasında kripto alanındaki yeni şirketlere 400 milyon dolar daha akıtıldı. küresel yatırımcılar, Rusya-Ukrayna çatışmasının sonuçlarına dayanabileceğine inandıkları bir alana daha fazla maruz kalmak istiyorlar.

Ukrayna’daki askeri faaliyet, birçok işletmenin kapanmasına neden oldu ve bu da doğal olarak yerel ekonomiye zarar verdi. Rusya, banka hesaplarında kısıtlamalar, çoğu elektronik ödeme biçimine erişim kaybı ve yerel para birimlerinin devalüasyonu gibi ekonomik yaptırımlara maruz kaldı. Bitcoin’in merkezi olmayan doğası nedeniyle, kripto para birimini düzenlemek için hala tek tip uluslararası yasalar yoktur, yani BTC, sahibinin konumundan bağımsız olarak değerini korur. Bitcoin çoğu ülkede yasaldır, hatta bazıları bunu yasal ihale olarak tanır.

Kripto sektöründeki son patlamaya rağmen, kripto piyasaları değerlemeler açısından geleneksel piyasa yatırımlarının gölgesinde kalıyor. Bitcoin’in potansiyeline ana akım maruz kalma yoluyla, bu açığın başlangıçta tahmin edilenden çok daha hızlı bir şekilde kapatıldığını gördük. Yatırımcılar portföyleri için her zaman en güncel ve uygulanabilir seçenekleri aramışlardır.

Bitcoin’in altına göre sahip olduğu avantajlar ve dijitalleştirilmiş bir geleceğin kesinliği ile birçok yatırımcı portföylerini çeşitlendirmeye çalışıyor ve Bitcoin en iyi seçenek gibi görünüyor. Kripto alanına bu artan sermaye akışı, ancak kapıları sonunda açılıp Bitcoin’in yeni altın olarak yerini almasına izin verene kadar devam edebilir.

Bizi Takip Edin

Yorum yaz

© 2010-2021 coindedik.com - Coindedik. Tüm Hakları Saklıdır.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL

Merhaba Sezer Yıldız